تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

مقام یمنی از سعودی‌ها خواست از انتخابات آمریکا درس بگیرند

  • 16 آبان 1399 - 20:51


رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت همانگونه که نمایش قدرت دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا نتیجه‌ای در برنداشت، محاصره و جنگ با یمن نیز بی‌فایده خواهد بود.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد علی الحوثی»، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن بار دیگر با اشاره به نتایج انتخابات آمریکا، به کشورهای متجاوز به یمن توصیه کرد دست از دشمنی با مردم این کشور بردارند.

او جمعه در حساب توییتری خود نوشت: «همانگونه که نمایش قدرت در انتخابات آمریکا نتیجه نداد، اصرار شما بر ادامه محاصره و حملات نظامی طی این سال‌ها نیز شما را به نتیجه [دل‌خواهتان] نخواهد رساند».

رئیس کمیته عالی سیاسی یمن در ادامه توصیه کرد: «لذا، تعامل با جمهوری یمن آن هم با لغو محاصره و توقف حملات به این کشور دروازه صلح واقعی است و این همان چیزی است که طی این سال‌ها ما بر آن تأکید کرده‌ایم».

محمد علی الحوثی چهارشنبه با افزایش شمار آرای الکترال جو بایدن، نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و به‌تبع آن احتمال پیروز شدن او در این انتخابات، در توییتی نوشت: «رژیم‌های وابسته به آمریکا در منطقه، در برابر انتخابات جاری این کشور خشک‌شان زده و درمانده شده‌اند».

حوثی همچنین نوشته بود: «ولی آنچه باید ملت‌ها بدانند این است که اراده سلب شده این رژیم‌ها دلیل اصلی ادامه جنگ‌های آن‌ها و نابودی توانمندی‌های کشورهای ما عرب‌هاست. بازنگری واقعیت موجود از طریق ملت‌هایی شروع می‌شود که دارای اراده قوی بوده تا خود راه حل‌ها را ایجاد کنند».

کشورهای عربی محور عربستان سعودی که شماری از آن‌ها مانند بحرین، امارات و سودان این اواخر با رژیم  تل‌آویو اقدام به عادی‌سازی روابط کرده‌اند، نگران شکست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند.

انتهای پیام/.

 


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها