مقام یمنی: پامپئو به حمایت ایران از فلسطین اذعان کرد

  • 14 آذر 1399 - 23:05
مقام یمنی: پامپئو به حمایت ایران از فلسطین اذعان کرد


یکی از مقامات دولت نجات ملی یمن اظهارات وزیر خارجه آمریکا را دلیلی بر این دانست که این کشور با وضع تحریم‌ها در راستای منافع رژیم صهیونیستی گام برمی‌دارد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد عبدالسلام»، رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن به اظهارات امروز وزیر خارجه آمریکا در باره مسئله فلسطین واکنش نشان داد و گفت که این اظهارات اذعانی است بر اینکه ایران از حقانیت فلسطین دفاع کرده است.

عبدالسلام جمعه شب در حساب توییتری خود نوشت: «این اعتراف پامپئو که عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی محقق نمی‌شد مگر به وسیله اعمال فشار حداکثری بر ایران، گواهی است به نفع ایران و اینکه مواضع این کشور در حمایت از مسئله فلسطین بوده و نشان می‌دهد که تحریم‌ها علیه ایران در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی بوده است که در راستای منافع و مصالح ملت‌های منطقه یا کشورها».

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا عصر امروز در نشست منامه  گفت: «توافق‌ ابراهیم بدون کارزار فشار حداکثری بر ایران امکان‌پذیر نبود و این توافق صرفاً یک توافق صلح نیست بلکه توافق بین ادیان سه‌گانه است» (جزئیات بیشتر).

توافق ابراهیم، توافق عادی‌سازی روابط بین سه کشور عربی امارات، بحرین و سودان با رژیم صهیونیستی است. وزیر خارجه آمریکا همچنین احتمال دارد که در روزهای آینده کشورهای جدیدی به عادی‌سازی روابط با رژیم تل آویو اقدام کنند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0