تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

مقررات جدید فیفا برای جلوگیری از سوء استفاده مدیران برنامه

  • 20 آبان 1399 - 17:53

فدراسیون جهانی فوتبال به منظور محدود کردن قدرت و حق کمیسیون مدیرانه برنامه و دلالان فوتبال قصد تصویب مقررات جدیدی را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه موندودپورتیووی اسپانیا، فیفا دور جدید از رایزنی‌ها را برای محدود کردن قدرت و حق کمیسیون مدیران برنامه فوتبال آغاز کرده و هدفش هم پایان دادن به یکسری از فعالیت‌ و اقدامات آنهاست که به زعم فدراسیون جهانی فوتبال افراط گونه بوده و جنبه سوء استفاده دارد و همچنین شفاف‌سازی در اقدامات آنها در فرآیند انتقال بازیکنان میان تیم‌ها.

زمانی که قوانین جدید فیفا در این حوزه به مرحله اجرا درآید – زمان اعلام شده برای آن ماه سپتامبر سال 2021 است – خیلی چیزها تغییر خواهد کرد. تمامی فوتبال دوستان از رقمی که هر مدیربرنامه از جابجایی یک بازیکن به جیب خواهد زد مطلع خواهند شد و جزئیات مربوط به حق‌الزحمه‌ایی که آنها از هر کدام از مشتریان‌شان دریافت می‌کنند، چه باشگاه‌ها باشند چه بازیکنان مشخص می‌شود.

یکی از مهمترین بخش‌های قانون جدید فیفا پایان یافتن نمایندگی سه‌گانه خواهد بود و این بدان معنا است که دیگر یک مدیربرنامه دارای مجوز از فیفا نمی‌توانند همزمان نماینده حقوقی یک بازیکن، باشگاه خریدار و باشگاه فروشنده او باشد. اگر در مذاکره نهایی چیزی تغییر نکند یک مدیر برنامه حداکثر می‌تواند به اندازه 10 درصد از رقم قرارداد حق کمیسیون دریافت کند. در همین حال حق کمیسیون حقوق یک بازیکن هم در همان 3 درصد باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از قوانین جدید فیفا در مورد مدیران برنامه این است که دیگر اعضای خانواده یک بازیکن نمی‌تواند به عنوان مدیربرنامه آن بازیکن ایفای نقش کند، مگر اینکه از فیفا دارای مجوز رسمی باشد. همچنین فیفا در موارد که میان طرفین تضاد منافع به وجود آید اجازه دخالت خواهد داشت. علاوه بر این نه مدیران باشگاه‌ها و نه خود باشگاه‌ها و نمایندگان آنها اجازه فعالیت در بنگاه‌های نقل‌و‌انتقالات بازیکنان را نخواهند داشت.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها