تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021

منطقه « الخضراء» در بغداد به روی شهروندان عراقی گشوده می‌شود

  • 06 آبان 1399 - 19:46


منطقه دیپلماتیک الخضراء در پایتخت عراق که در پی اعتراضات این کشور به روی شهروندان عراقی بسته شده بود، به دستور نخست وزیر عراق بازگشایی شد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد البیاتی» رئیس دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که منطقه دیپلماتیک الخضراء(موسوم به منطقه سبز) به صورت ۱۱ ساعت در روز، به روی شهروندان گشوده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «السومریه نیوز»، «محمد البیاتی»در اظهاراتی خبری گفت: «مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق فرمان داده است که منطقه الخضراء از شش صبح تا پنج بعد از ظهر به روی شهروندان گشوده شود.»

البیاتی گفت:« تردد شهروندان و خودروها به منطقه الخضراء  از روی پل معلق به سمت خیابان المطار(فرودگاه) و بالعکس انجام می‌شود.»

مقامات عراقی در مقطع اخیر با افزایش اعتراض‌های مردمی، تهدید شدن برخی هیئت‌های دیپلماتیک خارجی و همچنین حمله شهروندان عراقی به سفارت آمریکا در اواخر سال گذشته، منطقه الخضراء را بستند و سپس زمان‌های گشودن آن را بسیار محدود کردند.

نیروهای آمریکایی به دنبال تجاوز سال ۲۰۰۳ خود به عراق منطقه الخضراء را مسدود کرده و آنجا را مقر خود قرار دادند و در حال حاضر بخش اعظم نهادهای دولت عراق و چندین سفارتخانه که بزرگ‌ترین آن سفارت آمریکاست، در این منطقه قرار دارد.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code