تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

مهدویت پاسخ به نیاز امروز بشریت است

  • 06 آبان 1399 - 5:26

مشهد – امام جمعه موقت تهران گفت: خدا هر نیازی که در وجود ما قرار داد پاسخ آنها را هم قرار داده، برای برآوردن عطش امنیت، عشق، پرستش و عدل، چشمه مهدویت را قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله کاظم صدیقی امشب در مراسم جشن تجدید بیعت با امام زمان (عج) که به مناسبت سالروز آغاز امامت ایشان، در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک آغاز امامت امام عصر (عج) به عنوان برپاکننده عدل و توحید و امامت گفت: در اصل اعتقاد به منجی عالم، وجود امام زمان (عج) پاسخ به تمام فطرت هاست، فطرت‌هایی که از ابتدای حضور بشر روی زمین به دنبال عدل، جمال، کمال و امنیت مطلق و فراگیر است. بشر دوست دارد همه را دوست بدارد و همه هم او را دوست بدارند.

امام جمعه موقت تهران افزود: همه انسان‌ها آرزو دارند که ببینند ظالمی در مسند قدرت نباشد، همه نگران جنگ و آشوب و تخریب و غارت هستند و این امنیت است که همه انسان‌های آزادیخواه تشنه آن هستند.

وی تصریح کرد: نشناختن جایگاه عقل و قرار دادن هوس به جای آن، این می‌شود که حکام جور و ستم بر مسند قدرت می‌نشینند، دلسوزها کنار می‌روند و افراد خودخواه، مال اندوز، دنیاپرست، اشرافی گر و بی لیاقت امور را به دست می‌گیرند که همه اینها خلاف عقل و عدل است و چهره جامعه را زشت نشان می‌دهد.

آیت‌الله صدیقی افزود: خدا هر نیازی که در وجود ما قرار داد پاسخ آنها را هم قرار داده، برای برآوردن عطش امنیت، عشق، پرستش و عدل، چشمه مهدویت را قرار داده و این مهدویت پاسخ بشریت است.

وی با برشمردن وعده‌های الهی، گفت: خداوند در سوره انبیا می‌فرماید: مسلماً صالحان وارث زمین خواهند شد، پس وعده قطعی پروردگار این است و وجود امام زمان (عج) این حکومت را برپا می‌کند.

آیت الله صدیقی افزود: وعده دیگر خداوند این است که صالحان، خلفای زمین خواهند شد و همچنین دینی که پسندیده است و علی ولی آن است، با آمدن منجی روی زمین قدرتمند خواهد شد.

وی اضافه کرد: وعده‌های دیگر خداوند، امنیت جهانی، تبدیل جنگ، تنازع و جدال به عشق، صلح و امنیت، و همچنین برچیده شدن پول پرستی، شهوت و شهرت و برپایی عشق به خداوند است که لازمه آن، حذف حکومت‌های ذلیل و مستکبر است.

امام جمعه موقت تهران گفت: بیعت، عشق و سرسپردگی است، به معنای آنکه همه چیز برای امام زمان (عج) است همانگونه که مردم در هشت سال دفاع مقدس همه زندگی خود را ترک کرده و برای حفاظت از دین، کشور، ناموس و آب و خاک دفاع کردند و به شرق و غرب باج ندادند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها