ورزش

مهدوی‌کیا: برای کسب تجربه به مسابقات آسیایی می‌رویم نه قهرمانی

سرمربی تیم ملی فوتبال امید می‌گوید تیمش را برای کسب تجربه به مسابقات قهرمانی آسیا می‌فرستد و به دنبال قهرمانی نیست.

به گزارش ایسنا، مهدی مهدوی‌کیا بعد از شکست سه بر یک تیم ملی فوتبال امید ایران مقابل عراق گفت: خیلی زود گل خوردیم اما توانستیم گل را جبران کنیم، روی گل دوم عراق غافلگیر شدیم. در نیمه دوم می‌توانستیم گل خورده را جبران کنیم اما باز هم روی ضربه کرنر گل خوردیم و غافلگیر شدیم. سوم را روی اشتباه صد درصد بازیکن خودمان دریافت کردیم. بعد از این نتیجه، بازی برای ما سخت شد. عراق در زمین خود جمع شد و دوست داشت روی ضد حمله بازی کند. به تیم عراق تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم ملی امید درباره مزایای بازی دوستانه با عراق گفت: ما بازی‌های دوستانه زیادی نداشتیم و به همین دلیل از همه بازیکنانمان استفاده کردیم و نظم تیمی ما هم به همین دلیل به هم خورد. الان فهمیدیم که کدام بازیکنان شرایط بهتری دارند. در این دو بازی متوجه نقاط ضعفمان شدیم.

مهدوی‌کیا درباره میزبانی عراق نیز اظهار کرد: از فدراسیون فوتبال عراق به خاطر میزبانی اش و ترتیب دادن این دو بازی دوستانه تشکر می‌کنیم قطعا این دو بازی به ما کمک خواهد کرد.

مهدوی‌کیا درباره اینکه آیا رویارویی با عراق در بازیهای رسمی خطرناک نیست، خاطرنشان کرد: در بازیهای اصلی شرایمان بهتر خواهد بود. در این بازی تغییرات زیادی داشتیم که شکست خوردیم.

سرمربی تیم ملی ایران درباره هدف تیمش در مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا گفت: با یک تیم جوان به رقابتهای ازبکستان می رویم و هدف ما رسیدن به المپیک پاریس است. همه دوست دارند قهرمان شوند اما ما برای کسب تجربه به مسابقات قهرمانی آسیا می‌رویم و من تبعات این مسئله را پذیرفته‌ام.

احمد شریعت‌زاده، زننده تک گل ایران مقابل عراق نیز اظهار کرد: بازیکنان تیم امید ایران دو سال از همه بازیکنان تیم امید عراق کوچکتر هستند. عراقی ها از ما با تجربه تر بودند و از موقعیت هایشان بهتر استفاده کردند. ان‌شاء الله تجربه ما هم بیشتر می‌شود. ما در بازی اول بهتر از موقعیت‌های استفاده کردیم و بردیم. اگر در این بازی از موقعیت‌هایمان استفاده می‌کردیم، نتیجه بهتری می‌گرفتیم. این دو بازی دوستانه به باتجربه شدن ما کمک کرد.

انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا