“مهر و ماه” برای دونوازی سنتور منتشر شد

  • 17 آذر 1399 - 13:31

جلد نخست کتاب «مهر و ماه» شامل قطعه‌هایی برای دونوازی سنتور با تنظیمی از نفیسه غلامپور است. این کتاب به همراه یک سی‌دی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نفیسه غلامپور درباره انتشار این کتاب اینگونه نوشته است: «دغدغه‌ی نوشتار این کتاب در خلال سرپرستی ارکستر هنرجویان و تنظیم قطعات برای آن‌ها، در ذهن من شکل گرفت؛ آن‌گاه که دریافتم کارگان(رپرتوار) آموزشی موسیقی ایران در حوزه ی گروه‌نوازی تا چه اندازه با کاستی روبه‌رو است.

بنابراین در جهت رفع این کمبود به عنوان گام نخست در آموزشِ گروه نوازی، تنظیم قطعاتی بر پایه دونوازی سنتور (مختص دوره ابتدایی) را آغاز کردم؛ تا شاید زمینه‌ای برای ادامه مسیر و دستیابی به هدف نهایی‌ام یعنی تألیف کتابی برای آموزش گروه‌نوازی ارکستر سازهای ایرانی باشد.»

کتاب «مهر و ماه» چندی است که چاپ و منتشر شده و در کتاب فروشی‌ها و مراکز فرهنگی و هنری در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

نفیسه غلامپور متولد 1361 در شهر بابل است. او با رتبه اول در آزمون کارشناسی ارشد موسیقی – نوازندگی ساز ایرانی در دانشگاه هنر پذیرفته و فارغ التحصیل شد.

غلامپور سنتورنوازی را نزدِ سورنا صفاتی، سیامک آقایی، سعید ثابت، مجید کیانی و اردوان کامکار آموخته است. همچنین نزدِ امیر اسلامی – سلفژ، هارمونی، کنترپوان و آهنگسازی را یاد گرفته و نزدِ شریف لطفی سلفژ، نت‌نوازی و دشیفراژ، نوازندگی در ارکستر و آفرینش در موسیقی را فراگرفته است.

در کارنامه هنریِ نفیسه غلامپور آهنگسازی و نوازندگی در آلبوم سلوک (انتشارات ماهور، 1396)، تنظیم و سرپرستی ارکستر سازهای ایرانی برای هنرجویان و همکاری با گروه‌های مختلف موسیقی به عنوان نوازنده سنتور دیده می‌شود.

غلامپور همچنین از سال 1386 مشغول تدریس موسیقی است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0