تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

مهلت ثبت نام در کارگاه‌های آموزشی تسهیل‌گران کتاب کودک تمدید شد

  • 21 آبان 1399 - 15:02

کارگاه‌های آموزشی تسهیل‌گران کتاب کودک و نوجوان به شیوه‏‌های ارسال بسته‎های آموزشی و آنلاین با مراجعه به سایت شبکه ترویج کتابخوانی انجام می‎شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دبیرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، علاقه‌مندان به تسهیل‌گری باشگاه‌های کودک و نوجوان می‌توانند تا ۲۸ آبان‌ماه با مراجعه به سایت مروجان کتابخوانی به نشانی http://bookpromotion.ir/reading-clubs/facilitator-registration برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی ثبت‌نام کنند.

کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مربیان باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از اول آذرماه با ظرفیت آموزش یک هزار تسهیل‌گر آغاز خواهد شد. در این دوره به دلیل شیوع کرونا کارگاه‌ها و دوره‌های تعلیم تسهیل‌گر از سه طریق بسته‌های آموزشی پستی، بسته آموزشی آنلاین با بارگذاری روی سایت شبکه ترویج کتابخوانی و در صورت مهیا شدن شرایط به صورت حضوری انجام می‌شود.

تسهیلگران پس از گذراندن کارگاه آموزشی می‌توانند طبق شیوه‌نامه باشگاه کتاب‌خوانی ثبت کنند. تسهیلگران، داوطلبان شرکت‌کننده در کارگاه‌های آموزشی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان هستند که باشگاه کتاب‌خوانی را در شهرها و روستاها تشکیل می‌دهند و شامل مروجان کتاب‌خوانی، کتابداران، مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معلمان، مربیان مهدکودک‌ها، مربیان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، سازمان‌های غیردولتی و مؤسسات آموزش عالی هستند.

ثبت‎نام کتاب‎فروشی‌ها در طرح تخفیف باشگاه‌های کتابخوانی

همچنین رویداد دیگر آغاز ثبت‌نام کتاب‌فروشی‌های متقاضی عضویت در طرح تخفیف باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان است؛ این رویداد از ۱۷ آبان‌ماه آغاز شده و کتابفروشی‌ها متقاضی تا آخر آبان‌ماه برای ثبت‌نام مهلت دارند. کتاب‌فروشی‌ها برای عضویت در این طرح باید به سایت http://jam.ketab.ir مراجعه کنند و عضو طرح‌های تخفیف کتاب برای جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان شوند. یارانه، ویژه اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی است و صرفاً در کتاب‌فروشی‌هایی ارائه خواهد شد که در این طرح ثبت‌نام کرده باشند. ضرورت دارد هر شهرستان حداقل یک کتاب‌فروشی عضو طرح جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی داشته باشد.

همچنین بر اساس این گزارش اعضای جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی از ۵۰ درصد تخفیف تا سقف خرید ۸۰ هزارتومان برخوردار می‌شوند.

بر اساس این گزارش فهرست کتاب‌های پیشنهادی جام باشگاه‌های کتابخوانی تا سقف ۵۰ درصد تخفیف خواهد داشت و کتاب‌های بیرون از فهرست پیشنهاد از ۳۰ درصد تخفیف برخوردار خواهد شد. اعضا جام باشگاه‌های کتابخوانی تا پایان اسفندماه سال جاری می‌توانند از تخفیف یاد شده استفاده کنند. فهرست تدوین و معرفی شده کتاب‌های برگزیده ۸ سال اخیر، با عنوان کتاب‌های پیشنهادی پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان را کتاب‌فروشان در اختیار دارند. علاوه بر آن فهرست کتاب‌های پیشنهادی در سایت خانه کتاب بارگذاری می‌شود.همچنین مهدکودک‌های فعال نیز متناسب با تعداد اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی تا سقف ۱۵ میلیون ریال، از یارانه خرید کتاب بهره‌مند می‌شوند.

تخفیف ویژه اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی و مهدکودک‌هاست و صرفاً در کتاب‌فروشی‌هایی ارائه خواهد شد که در سایت خانه کتاب ایران jam.ketab.ir عضو شده باشند و فهرست این کتاب‌فروشی‌ها از طریق این سایت در هر شهر اعلام می‌شود. خرید کتاب در طرح تنها برای اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان امکان‌پذیر است که در سایت www.bookpromotion.ir ثبت‌نام کرده باشند.

جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی با مشارکت نهادهای غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی و عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها فعالیت می‌کند و بیش از صدها هزار کودک و نوجوان ذیل فعالیت جام باشگاه‌های کتابخوانی به فعالیت‌های کتابخوانی و ترویج کتاب مشغول هستند. از جمله نهادهای همکار در پیش‌برد فعالیت جام باشگاه‌های کتابخوانی می‌توان اشاره کرد به کتابخانه‌های عمومی، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، صندوق بین‌المللی کودکان سازمان ملل متحد یونیسف، کمیسیون ملی یونسکو، سازمان بهزیستی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها