مکتب «حاج قاسم» باید در سطح بین الملل به تصویر کشیده شود

  • 10 آبان 1399 - 11:11

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: مکتب سلیمانی ایجاب می‌کند که این اندیشه و مکتب را برای نسل کنونی و نسل‌های آینده نه تنها در ایران و منطقه بلکه در سطح بین المللی به تصویر بکشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین امیرعبداللهیان در اولین نشست خبری ستاد برگزاری سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: یاد و خاطره قهرمان مبارزه با تروریسم، شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را گرامی می‌داریم.

وی گفت: در هفته‌های نزدیک به ترور سردار سلیمانی در فرودگاه بین‌المللی بغداد هستیم که این ترور با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا به عنوان تروریسم شماره یک در جهان انجام شد و در این حادثه سردار سلیمانی و همراهان شان به شهادت رسیدند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل اظهار داشت: مکتب سلیمانی ایجاب می کند که در دنیای پیچیده کنونی بتوانیم از طرق مختلف این اندیشه‌ها و مکتب را برای نسل کنونی و نسل‌های آینده نه تنها در ایران و منطقه بلکه در سطح بین المللی به تصویر بکشیم و از این منظر به دلیل اهمیت موضوع، مجموعه های تحت عنوان بنیاد شهید سلیمانی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته که این بنیاد با حمایت های مردمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

امیر عبداللهیان گفت: از ماه ها قبل دوستداران سردار سلیمانی از داخل ایران، منطقه و حتی در آمریکای لاتین و داخل آمریکا و اروپا مرتب ایدههای مردمی خود برای گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و اولین سالگرد او را دنبال کردند و در نتیجه مسئولان در جمهوری اسلامی ایران بر آن شدند برای آنکه یک گرامیداشت در خور شخصیت والای سردار سلیمانی برگزار شود، ستادی به این منظور شکل گیرد که این کنفرانس خبری اولین برنامه در این راستا است و  در مراحل مختلف اطلاع رسانی خواهد شد.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0