مکتب سلیمانی پرفروغ تر از همیشه/ پرچم انتقام برافراشته است

  • 12 دی 1399 - 15:03

کرمان – فعالان جبهه مقاومت گرداگرد مرقد شهید سلیمانی جمع شده اند و همگی مطالبه انتقام و ادامه راه شهدا و در نهایت اخراج آمریکایی ها را از منطقه دارند.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: این روزها گلزار شهدای کرمان به قلب تپنده جبهه مقامت تبدیل شده است و دسته دسته گروه‌های مختلف از کشورهای جبهه مقاومت دور مرقد شهید سلیمانی جمع شده‌اند.

شیوع کرونا موجب شده است حضورها قشری و همراه با پروتکل‌های بهداشتی باشد و با وجود درخواست کاروانهای مختلف از استان‌های کشور و کشورهای همسایه اما از آنها خواسته شده است نمایندگان خود را به کرمان بفرستند و از حضور پر جمعیت در کرمان خودداری کنند.

همه تجمعات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و در ورودی‌های گلزار شهدا به نام ائمه نامگذاری شده است دستگاه‌های ضد عفونی کننده نصب شده و هر از چند گاهی ضد عفونی بخش‌های مختلف گلزار به صورت مداوم انجام می‌شود.

کرمان به مرکز تجمع گروه‌های مختلف مقاومت تبدیل شده است

فعالان جبهه مقاومت، مسئولان و مردم از کشورهای مختلف به صورت محدود در مراسم‌های گلزار شهدای کرمان برگزار می‌شود.

با حضور در گلزار شهدای کرمان می‌توان رزمندگان مدافع حرم با ملیت‌های مختلف را مشاهده کرد، عراقی‌ها، سوری‌ها، ترکیه، آذربایجان، یمن، لبنان‌ها، پاکستانی‌ها و افغانستانی‌ها به صورت خود جوش در مراسم‌ها شرکت می‌کنند.

اراده‌ها برای ادامه راه مکتب سلیمانی محکم‌تر شده است

هر گوشه‌ای از گلزار شهدا پرچم یکی از این کشورها بر دوش رزمندگان قرار دارد و داغ شهادت حاج قاسم در دل‌ها زنده شده است، اشک‌ها سرازیر شده است اما اراده‌ها برای ادامه راه شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از گذشته وجود دارد.

موکب‌هایی در قسمت‌های مختلف شهر کرمان نصب شده است، بیت الزهرا که خانه سابق قاسم بود این روزها به محل رفت آمد دوستداران جبهه مقاومت شده است، این خانه همان خانه‌ای بود که اسرائیلی‌ها با همدستی عوامل داخلی شأن سال‌ها قبل قصد بمب گذاری در آن را داشتند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان این توطئه خنثی شد.

جوانان انقلابی بر انتقام سخت تاکید دارند

حالا در ضریح میانه این خانه‌ها به یاد بانوی دو عالم بنا شده است به یاد حاج قاسم تابوت شهید سلیمانی و شهیدپور جعفری نگهداری می‌شود.

بسیاری از جوانان کرمانی و بسیجیان مناطق مختلف جبهه مقاومت لباس رزم به تن کرده‌اند و در گلزار شهدا، بیت الزهرا و حسینیه ثارالله و مصلای شهر کرمان حضور دارند و آماده مقابله با گروه‌های تروریستی و در رأس آنها آمریکایی تروریست و بیرون کردن آنها از منطقه هستند.

نوای انقلابی و حماسی در کرمان پیچیده است

حال روز این روزهای شهر کرمان دیدنی است و از هر محله‌اش صدای نوحه‌ها و موسیقی‌های انقلابی و حماسی به گوش می‌رسد. حالی این روزهای کرمان به روزهای دفاع مقدس و قبل از اعزام رزمنده‌ها به جبهه‌ها شباهت دارد.

پرچم انتقام بر دوش مردم برافراشته شده است و دل‌ها به شوق انتقامی سخت از عاملان این جنایت فراموش نشدنی می تپد.

با هم مروری می‌کنیم به برخی رخدادهای روزهای اخیر در گلزار شهدای کرمان؛

حضور فعالان جبهه مقاومت از لبنان و برخی از اعضای حزب الله و تاکید بر ادامه مجاهدت‌های نیروهای مدافع حرم برای مقابله با تکفیری‌ها در عراق و سوریه و مبارزه فعال با اسرائیلی‌ها؛ گلزار شهدا را همراه شعار مرگ بر اسرائیل پر شور کرد.

شور و شوق رزمندگان لبنانی نشان دهنده حرکت پویا و فعال نیروهای مردمی لبنانی برای مقابله با توطئه‌های رژیم منحوس اسرائیل و نیروهای تروریستی آمریکا و تکفیری‌ها دارد.

همزمان با ویژه برنامه‌های سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی محوطه گلزار شهدای کرمان حال و هوای نمادهای مقاومت به خود گرفته است و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه‌های فرهنگی هر روز نشست‌های تخصصی در خصوص مکتب سلیمانی در ضلع شمالی گلزار برگزار می‌شود که مورد استقبال پر شور قرار گرفته است.

شهید پور جعفری همراه و یار همیشگی حاج قاسم در کنار مرقد ایشان خاک سپاری شده و خانواده شهید به خصوص دخترش این روزها در سالگرد شهادت پدرش هر روز در گلزار شهدا حضور می‌یابد.

یار حاج قاسم نمادی از بصیرت و هوشیاری جوانان کرمانی در مکتب سلیمانی است و این شهید به صورت ویژه مورد توجه زائران انقلابی گلزار شهدا قرار می‌گیرد.

گلزار شهدای کرمان این روزها شاهد حضور بانوان انقلابی است که همزمان با ایام فاطمیه حضور پر رنگ تری در مراسم‌ها دارد، بانوان جبهه مقاومت فارغ از ملیت‌ها در گلزار شهدا حضور دارند که به خصوص زنان ایرانی، عراقی و لبنانی را می‌توان در گرداگرد مرقد حاج قاسم مشاهده کرد که سعی می‌کنند با انجام کارهای فرهنگی در مسیر توسعه فرهنگ سلیمانی نقش داشته باشند.

حضور خادمان حرم حضرت معصومه در جوار مرقد شهید سلیمانی و ابراز ارادت به شهدای مقاومت همراه با اهدای پرچم حرم حضرت معصومه که همراه با تشریفات خاص انجام شد.

حضور کادر درمان و مدافعان سلامت در گلزار شهدا کرمان و ارائه خدمات به زائران مشهود است، کادرهای مختلف پزشکی در محل گلزار شهدا حضور دارند و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت مستمر دارند. در قسمت‌های مختلف گلزار شهدا نیز دستگاه‌های ضد عفونی کننده مستقر شده و استفاده از ماسک برای حضور در گلزار شهدا الزامی است.

خواهر دو شهید به نمایندگی از ۴۲ خانواده شهید اهوازی به گلزار شهدا کرمان آماده است و پیام همبستگی بانوان خوزستانی با جبهه مقاومت را به همراه دارد. حضور خانواده‌های شهدا این روزها در گلزار شهدا کرمان مشهود است، خانواده‌های شهدای استان‌های مختلف با فرستادن نماینده‌هایی به کرمان ارادت خود را به شهدای جبهه مقاومت اعلام می‌کنند.

خادمان مسجد شریف جمکران با حضور در گلزار شهدای کرمان و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای لشکر ۴۱ ثارلله نشان دادند و پرچم این مسجد را در جوار مرقد شهید حاج قاسم سلیمانی به اهتزار در آوردند.

خادمان حرم رضوی که حاج قاسم سلیمانی ارادت خاصی به امام رضا (ع) داشت و خود از جمله خادمان حرم شریف شمس الشموس محسوب می‌شد نیز به گلزار شهدای کرمان آمده‌اند و به عزاداری پرداختند.

حالا دوست داران ولایت با تاکید بر لزوم عمل به وصیت نامه حاج قاسم که تاکید فراوان بر حمایت از رهبری و ادامه راه مقاومت برای شکست استکبار دارد همگی یک چیز را می‌خواهند و آن مطالبه انتقامی سخت از مسببان ترور شهید حاج قاسم سلیمانی است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0