مگر لیگ کشتی نانوایی است که قضاوت داوران نوبتی باشد!

  • 15 آذر 1399 - 17:49

سرمربی تیم کشتی فرنگی صبانور کردستان گفت: مگر صف نانوایی است که قضاوت نوبتی باشد؟ آن هم در مسابقاتی که گردش مالی آن به گفته رئیس سازمان لیگ، ۵۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید خیرآبادی عصر امروز با حضور در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اشتباهاتی که در دور برگشت لیگ فرنگی رخ داد، گفت: مسابقات که برگزار شد مشکلات زیادی داشت. یک مقدار به کرونا بر می‌گشت و یک سری به خود تیم‌ها، اگر تلاش و ایثار فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر و نصیرزاده نبود، شکی نیست که لیگ کشتی هم مثل لیگ رشته‌های دیگر برگزار نمی‌شد. کار فدراسیون در این زمینه قابل تقدیر بود ولی خالی از اشکال هم نبود.

وی تاکید کرد: گفتیم چرا از این داوران برای قضاوت در لیگ استفاده کردید، گفتند نوبت شأن بوده؛ مگر صف نانوایی است که قضاوت نوبتی باشد؟ آن هم در مسابقاتی که گردش مالی آن به گفته رئیس سازمان لیگ، ۵۰ میلیارد تومان است. هر کسی که نوبتش بوده را بیاوریم درحالیکه در آن جایگاه نبوده، کمیته داوران باید در این زمینه تجدید نظر کند. ضمن اینکه برای قضاوت کشتی فرنگی باید از داورانی استفاده کرد که تخصص این کار را دارند، مثلاً از داوران استان‌هایی مثل قم، اردبیل، خوزستان و کردستان که در کشتی فرنگی صاحب حرف و اعتبار هستند. در همین برنامه هم مشخص شد که اعتراض ما در کشتی محمدهادی ساروی و مهدی بالی درست بوده و امتیاز ساروی را نداده‌اند. سه تا داور امتیاز را دادند و ژوری برگردانده، من داور ممتاز ملی بودم و با قوانین آشنایی دارم. این اجحاف بزرگی بود که در حق ما اتفاق افتاد.

وی در مورد باخت کشتی گیر خارجی این تیم تصریح کرد: این کشتی گیر گرجستانی، کشتی گیر بدی نبود ام از پرواز جا ماند و ۱۶ ساعت در ترکیه ترانزیت داشتند و نخوابیده بود. وقتی با دلخانی ۴-۴ شد یعنی اینکه به لحاظ فنی خوب بود ولی متأسفانه جا ماندن از پرواز کار ما را خراب کرد و نتیجه بدی گرفت.

وی در مورد پرداختی‌های تیم صبانور نیز گفت: اسپانسر ما برای هر مرحله از لیگ، واریزی داشت. امروز هم مبلغی برای ساروی و ارسلان واریز شد و کل تیم فردا (یکشنبه) مبلغ دور برگشت خود را برخلاف سایر تیم‌ها که هنوز پولی بابت دور برگشت نداده‌اند، دریافت خواهند کرد.

خیرآبادی در پایان با اشاره به اینکه زمانی سرمربیگری تیم ملی آذربایجان را برعهده داشت و در مسابقات آنها از داوران خارجی استفاده می‌شد، خاطرنشان کرد: مشکل من بحث جمشید خیرآبادی و شخصی نیست، با حضور صبانور در لیگ یک استان را امیدوار کردیم. نمایندگان مجلس از دیشب ۱۰ بار به من زنگ زدند و با علیرضا دبیر هم صحبت کرده‌اند. استاندار هم پیگیر کار است و مدیرکل ورزش استان که عضو تیم ملی دوومیدانی بوده هم روز و شب ندارد. زمانی که آذربایجان بودیم آنجا ۶ تا داور خارج از کشور را دعوت می‌کردیم تا ضمن اینکه در مسابقات عدالت اجرا می‌شد، همه داوران را برای جهانی و المپیک نمک گیر می‌کردیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0