تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

میزان تلفات برق از ۱۴ درصد به زیر ۱۰ درصد رسیده است

  • 11 آبان 1399 - 18:09

تبریز- مدیرعامل برق منطقه‌ای آذربایجان گفت: میزان تلفات برق منطقه‌ای آذربایجان از ۱۴ درصد به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، افشین روشن‌میلانی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در تبریز به بهره‌برداری از تونل ۴ کیلومتری انرژی تبریز اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح برق تبریز در ۴۰ سال آینده به شکلی ایمن تأمین می‌شود.

وی به آماده‌سازی خطوط برق در مناطق، تعویض سیم‌های هوایی به روکش‌دار، طراحی شبکه‌های انتقال برای پایدارسازی، گفت: برای پایدارسازی شبکه‌های انتقال بیش از ۴۰ درصد از ظرفیت منطقه تأسیسات نصب می‌شود.

روشن‌میلانی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ‌سازی لازم برای افزایش تاب‌آوری مشترکان در شرایط ویژه انجام گیرد، گفت: مشترکان اصلی‌ترین طرف ما هستند که می‌توانند نقش اصلی را ایفا کنند.

وی خاطرنشان کرد: تهیه کانکس محدود، تجهیزات مشخصات برای شرایط ویژه آماده است به طوری که هر شرکت نیز در کشور یک شرکت معین دارد که شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان بر دو استان معین است که برای این منظور آموزش‌هایی برای آشنایی عمومی و مختصری از شبکه‌های تعیین شده انجام می‌گیرد.

روشن‌میلانی با تاکید بر اینکه با آمادگی قبلی و تدابیر اندیشیده شده و کمک مشترکان توانستیم تابستان را با کمترین مشکل سپری کنیم، افزود: از امروز نیز برای برنامه‌های سال آینده تدابیری داریم و در این خصوص با مشترکان هماهنگ می‌شویم.

وی تصریح کرد: امید است با افزایش مصرف بهینه توسط مشترکان و افزایش آمادگی شرکت بتوانیم خدمات خوبی ارائه دهیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان گفت: یکی از عوامل افزایش تاب‌آوری افزایش سبد تولید برق از حامل‌های انرژی‌های مختلف است به طوری که ما نیروگاه‌های بادی (میانه)، نیروگاه‌های خورشیدی در استان داریم.

وی افزود: نیروگاه‌های دیزلی کوچک در نقاط مختلف وجود دارد که اسباب دست ماست که از طریق آن می‌توان افت ولتاژ را کنترل و خاموشی را محدود کرد.

روشن‌میلانی به نیروگاه‌های بزرگ استان از جمله تبریز، سهند با طرح توسعه یک واحد نیروگاه گازی و بخاری، هریس اشاره کرد و گفت: این سه، نیروگاه بزرگ استان هستند که تولید آنها از مصرف استان بیشتر است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها