جامعه

میزان نیترات در آب تهران مطابق با استاندارد جهانی است


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: کیفیت آب تهران هیچ مشکلی ندارد و نیترات در آب به زیر شاخص ۵۰ رسیده که مطابق با استاندارد جهانی است.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر تهران در صحن امروز شورای شهر اظهارداشت: دو رودخانه کرج و جاجرود منابع تأمین آب در این منطقه هستند. اولین جایی که شبکه مدرن آبیاری از سوی فاوا طراحی شد دشت ورامین بود و قرار بود ۵۰ درصد سد لتیان و ۱۰۰ درصد سد ماملو برای مصرف کشاورزی استفاده شود اما کل آن برای آب شرب استفاده شد. چون آب این منطقه به تهران انتقال شده پساب به دشت ورامین منتقل می شود.

وی تصریح کرد: طبق قانون نمی توان اجازه داد هرگونه فاضلاب به شبکه پساب راه پیدا کند و برای اینکه بتوانیم به شهرداری کمک کنیم اگر BOD و COD در حد فاضلاب انسانی پایین بیاید می توان از آن برای مصارفی از جمله کارواش ها استفاده کرد.

بختیاری با تأکید بر اینکه تهران امکان ذخیره بیش از این را ندارد و با وجود خشکسالی دچار مشکل می شود، یادآور شد: تهران امکان بارگذاری جمعیت جدید ندارد و در صورت ایجاد آن باید منابع تأمین شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: هدررفت ظاهری تهران ۱۱ درصد است و در ۱۰ سال اخیر هفت درصد هدررفت تهران کاهش پیدا کرده و با توسعه شبکه تهران، از این هدررفت جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه کیفیت آب تهران هیچ مشکلی ندارد، یادآور شد: هیچ گونه آلودگی در آب تهران نداریم. نیترات در آب به زیر شاخص۵۰ رسیده که مطابق با استاندارد جهانی است. تا پنج سال آینده کل مردم تهران از آب واحد استفاده خواهند کرد.

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا