تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

مینو بزرگترین خط تولید دانه کاکائوی کشور را راه‌اندازی کرد

  • 14 آبان 1399 - 16:27

تهران- شرکت پارس مینو، از خط تولید ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار یورویی تولید دانه کاکائو رونمایی کرد که راه اندازی آن، منجر به صرفه‌جویی ارزی سالیانه ۲ میلیون یورویی خواهد شد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در مراسمی که در محل شرکت مینو و با حضور مدیرانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و این کشور در روز سه شنبه ۱۲ آبان برگزار شد، از این خط تولید رونمایی شد که به گفته متخصصان، فقط ۲۰ دستگاه از آن در سراسر جهان وجود دارد. این خط تولید ۱۴ سال پیش توسط شرکت صنعتی «پارسمینو» با سرمایه‌گزاری یک میلیون و۷۰۰ هزار یورویی از آن خریداری شده بود، اما به علت تحریم‌ها و عدم همکاری شرکت آلمانی سازنده‌ی دستگاه، نصب و راه‌اندازی آن ممکن نبود.

وحید هوشنگ نژاد، مدیر عامل شرکت پارس مینو در مورد راه‌اندازی این خط تولید در این مراسم گفت: «به همت متخصصان داخلی و با تلاش شبانه روزی یک تیم ۳۵ نفری و بدون حضور خارجی‌ها، تجهیزات مربوطه شامل قسمت‌های دانه پاک کن، آی. آر (که وظیفه جدا کردن پوست از مغزی را برعهده دارد)، پوست گیر، آلکالایز، روستر و کولر، نصب و در مرحله نخست با ۴۰ درصد ظرفیت راه اندازی شد.»

به گفته‌ی هوشنگ نژاد، راه اندازی این خط تولید، بخشی از نیاز ۸۰ میلیون دلاری کشور به کاکائو و فرآورده‌های آن را تأمین خواهد کرد.

وی در این زمینه افزود: «راه‌اندازی این خط منجر به تولید سالیانه ۷۵۰ تن کره کاکائو و ۸۳۲ کیلو گرم پودر کاکائو خواهد شد. با احتساب قیمت هشت یورویی هر کیلوگرم کره و ۲.۳۷ یورویی هر کیلوگرم پودر کاکائو، راه اندازی این مجموعه صرفه جویی ارزی دو میلیون و ۲۳۵ هزار یورویی (حدود ۸۰ میلیارد تومان با قیمت فعلی ارز) برای کشور به همراه خواهد داشت، علاوه بر آن ۳۲۰ هزار یورو صرفه‌جویی ارزی بابت به کار نگرفتن نیروهای خارجی در راه اندازی این خط تولید انجام شد.»

* این مطلب صرفاً یک خبرآگهی است و خبرگزاری مهر در مورد محتوای آن هیچ نظری ندارد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها