می‌توانیم ۳۰ هفته از مسابقات لیگ برتر را برگزار کنیم

  • 09 آبان 1399 - 14:11
می‌توانیم ۳۰ هفته از مسابقات لیگ برتر را برگزار کنیم

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ با بیان اینکه باشگاه‌ها باید به هزینه نگهداری یک بازیکن توجه داشته باشند، گفت: می‌توانیم ۳۰ هفته از مسابقات لیگ را برگزار کنیم و تمام پیش بینی‌ها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سهیل مهدی درباره احتمال تعویق دوباره لیگ برتر فوتبال گفت: بارها اعلام شده است که تابع تصمیم نظام سلامت هستیم. تعطیلی اصناف در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا است. برای اجرای پروتکل‌ها مشکلی نیست و آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات را داریم. هر لحظه اجازه برگزاری دادند اقدام کردیم.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه تصمیم گیرنده اصلی در این مورد ستاد کرونا است یا ایفمارک؟ تصریح کرد: سال گذشته که لیگ را شروع کردیم بعد از یکی دو هفته ستاد کرونا کلیه مسئولیت‌ها را به فدراسیون پزشکی واگذار کرد. خوشحالیم که رو سفید بیرون آمدیم و رقابت‌ها را با سلامت پشت سر گذاشتیم. اما تاکنون و بعد از تغییرات در فدراسیون پزشکی این واگذاری صورت نگرفته است.

مهدی در خصوص آزمون و خطا برای مقابله با کرونا در لیگ برتر تاکید کرد: سازمان لیگ خیلی بهتر شده است. ما تقریباً جزو اولین لیگ‌هایی بودیم که شروع کردیم و آن زمان تجربیات بین المللی و داخلی حداقل بود. نسبت به آن مقطع، اتفاقات خوبی افتاده و ما هم دستورالعمل‌ها را به روز می‌کنیم. به لحاظ مستندات و مدیریت از استانداردهای دنیا عقب نیستیم.

وی درباره بودجه باشگاه‌ها برای گرفتن تست‌های کرونا یادآور شد: تنها مشکل ما اقتصادی و تامین کیت برای باشگاه‌ها است. اگر این تامین شود با فوتبال دنیا تفاوتی نخواهیم داشت.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص گلایه باشگاه‌ها از هزینه انجام تست‌های کرونا به برنامه «ورزش و مردم» گفت: سال گذشته برای هزینه برگزاری پروتکل‌ها غافلگیر شدیم ولی هرساله از باشگاه‌ها یک پیش بینی بودجه می‌خواهیم که در آن باید هزینه‌های مدنظرشان را بگویند. وقتی بحث قرارداد می‌شود، باشگاه‌ها به راحتی می‌پذیرند قرارداد یک بازیکن سه برابر شود ولی در این صورت، هزینه نگهداری آن بازیکن کجا می‌رود؟ آیا باشگاه‌ها فکر می‌کنند بازیکن هزینه نگهداری هم دارد؟ به راحتی دستمزد بازیکن را بالا می بریم ولی هزینه نگهداری از بازیکن هم باید مدنظر باشد.

مهدی اضافه کرد: الان کرونا آمده است و باید در بودجه باشگاه‌ها لحاظ شود که هزینه‌ها را کنار قرارداد بنویسیم. بازیکنی که قراردادِ خوبی می‌بندد باید مفید باشد. اگر بازیکن کرونا بگیرد یا مصدوم شود، باشگاه متضرر می‌شود.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا سازمان لیگ به یکباره برگزاری مسابقات را به بعد از «فیفا دی» آبان موکول نکرد تا این رقابت‌ها بعد از برگزاری هفته نخست بازهم تعطیل نشود؟ اظهار کرد: در این ارتباط موافقان و مخالفانی داشتیم. یک عده می‌گفتند بعد از فیفا دی لیگ را شروع کنیم ولی در مجموع به این نتیجه رسیدیم اگر لیگ را زودتر شروع کنیم می‌توانیم از زمان به خوبی بهره برداری کنیم بخصوص به خاطر در پیش بودن زمستان و بحث وارونگی هوا، آنفولانزا و کرونا که ممکن است باعث تعطیلی مسابقات هم بشود.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا با وضعیت فعلی امکان برگزاری ۳۰ هفته مسابقات لیگ برتر وجود دارد؟ تاکید کرد: بله می‌توانیم مسابقات را تمام کنیم. پیش بینی لازم را داشته و تعطیلی‌های احتمالی را دیده‌ایم. بحث لیگ قهرمانان، جام حذفی و بازی‌های تیم ملی در برنامه لیگ دیده شده است. سعی کردیم با فضای نرمال کار را جلو ببریم. امیدوارم در بحث برنامه ریزی رو سفید شویم.

مهدی همچنین درباره برگزاری همزمان برخی از مسابقات لیگ که باعث می‌شود هواداران تماشای بعضی از بازی‌ها را از دست بدهند، گفت: چون فعلاً شرایط جوی مناسب است سعی کردیم طوری برنامه ریزی کنیم که یک نیمه بازی‌ها قبل و یک نیمه بعد از اذان مغرب و عشاء باشد. بعضی از تیم‌ها بعد از بازی پرواز دارند تا به شهر خود برگردند. اگر مسابقه را به بعد از ساعت ۱۹ ببریم، باشگاه‌ها باید یک شب دیگر هتل بگیرند. علاوه بر این تاسیسات و برق استادیوم‌ها هم گران شده است. تمام این تقاضاها را بررسی می‌کنیم. سعی کردیم بازی تیم‌های همشهری و خوب را همزمان برگزار نکنیم.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در پایان درباره انتقاد به زمان برگزاری بازی دو تیم سایپا با پرسپولیس در تهران که محدودیت پروازی ندارد، اظهار کرد: با احترام به هواداران سایپا باید بگویم تماشاگران پرسپولیس بیشتر هستند و طوری برنامه ریزی کردیم که آنها بتوانند بازی استقلال را هم تماشا کنند. اگر شرایط بهتری باشد قطعاً استقبال می‌کنیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0