ناتوانی در یافتن خانواده صدها کودک مهاجر جدا شده از والدینشان در دولت ترامپ

  • 30 مهر 1399 - 11:48


وکلایی که از سوی دادگاه ماموریت دارند خانواده‌های کودکان مهاجری که دولت ترامپ آن‌ها را از یکدیگر جدا کرده، پیدا کنند، می‌گویند نتوانسته‌اند والدین 545 کودک را بیابند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وکلایی که از سوی یک قاضی فدرال برای شناسایی خانواده‌های مهاجرانی که دولت ترامپ آن‌ها را از یکدیگر جدا کرد منصوب شده‌اند، می‌گویند هنوز نتوانسته‌اند والدین ۵۴۵ کودک را پیدا کنند و تقریباً دو سوم خانواده‌ها بعد از جدا شدن از فرزندانشان به آمریکای مرکزی اخراج شدند.   

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ سیاست ضد مهاجرتی «تحمل صفر» را اجرایی کرد که خانواده‌های زیادی را در مرز جنوبی این کشور از فرزندانشان جدا کرد. دولت آمریکا بعدها تایید کرد که در واقع سیاست جداسازی خانواده‌ها تحت یک برنامه آزمایشی از سال ۲۰۱۷ در امتداد برخی از مرزها آغاز شده بود.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و موسسات حقوقی داوطلب وظیفه یافتن اعضای خانواده‌هایی که تحت برنامه آزمایشی جدا شدند را برعهده گرفته‌اند.

به گزارش شبکه «ان‌بی‌سی نیوز»، برخلاف ۲ هزار و ۸۰۰ خانواده‌ای که با اجرای سیاست تحمل صفر در سال ۲۰۱۸ جدا شدند و اغلب آن‌ها حتی بعد از پایان این سیاست در بازداشت ماندند، بیشتر هزار والدینی که از فرزندان خود تحت برنامه آزمایشی جدا شدند، قبل از صدور دستور برای یافتنشان از آمریکا اخراج شده بودند.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و سازمان‌های دیگر که بخشی از کمیته راهبردی منصوب دادگاه برای یافتن والدین کودکان هستند، مطلع شدند که اعضای بیش از هزار خانواده در سال ۲۰۱۷ بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط وزارت امنیت میهن آمریکا از هم جدا شدند. از این تعداد با والدین بیش از ۵۵۰ کودک تماس گرفته شده و تصور می‌شود تنها ۲۵ نفر از آن‌ها بتوانند برای پیوستن به کودکانشان به آمریکا بازگردند.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0