بین الملل

نارضایتی بالای شهروندان اتریشی از دولت ائتلافی

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که شهروندان اتریشی از کار دولت ائتلافی و همچنین شخص صدر اعظم این کشور به شدت ناراضی هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی “کوریر”، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که اعتبار ائتلاف دولتی در اتریش در بین مردم به شدت کاهش پیدا کرده است.

بر اساس آخرین نظرسنجی پروفایل، اکثریت واضح 69 درصدی شهروندان اتریشی می گویند که از عملکرد دولت کمتر یا اصلا راضی نیستند. 43 درصد نیز بر این باورند که باید انتخابات جدید برگزار شود. 43 درصد دیگر انتخابات جدید را رد کردند.

بر این اساس حزب حاکم خلق اتریش ÖVP در مقایسه با نظرسنجی انجام شده در آوریل محبوبیت خود را به شدت از دست داده است. بر این اساس اگر یکشنبه آینده انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار شود حزب خلق اتریش با 2 درصد سقوط 22 درصد آراء شهروندان و حزب سوسیال دموکرات هم با یک درصد سقوط 27 درصد آراء شهروندان را کسب کرده کرده و در جایگاه اول قرار می گیرند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که “کارل نهامر”، صدر اعظم اتریش از حزب خلق همچنان جایگاه ضعیفی دارد و از محبوبیت کمی در بین شهروندان برخوردار است و با 2 درصد کاهش محبوبیت تنها از رضایت 19 درصدی در بین شهروندان برخوردار است.

کارل نهامر کم تر از یک سال است که بعد از کناره گیری سباستین کورتس به دلیل فساد مالی سکان صدر اعظمی اتریش را بر عهده گرفته است.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا