نامه «محمود عباس» به دبیر کل سازمان ملل

  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸


رئیس تشکیلات خودگردان در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل بر برگزاری نشست بین‌المللی صلح و راهکار دو دولتی تأکید کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در چارچوب دعوت به برگزاری نشست بین‌المللی صلح نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل نوشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، عباس در این نامه بر اهمیت آغاز فراینده سیاسی معتبر برای تحقق راهکار دو دولتی به عنوان شیوه تأیید شده بین‌المللی جهت حصول صلح تأکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان گفت: تهدیدات جدی برای راهکار دو دولتی و نظام بین‌المللی مبتنی بر قانون، ما را ملزم به هماهنگی و همکاری محکم در دفاع از منافع مشترک، تعهد به قانون بین‌الملل و نظام مبتنی بر حقوقی می‌کند که اکنون در معرض تهدیدات خطرناک قرار گرفته است.

عباس در ادامه دبیرکل سازمان ملل را به انجام مشورت‌های فوری با شورای امنیت و کمیته بین‌المللی چهارجانبه صلح برای برگزاری نشست بین‌المللی صلح با مشارکت تمامی طرف‌ها در ابتدای سال آینده میلادی فراخواند و گفت، این امر مسیر را برای ورود به فرآیند صلح جدی بر اساس قانون بین‌المللی، قطعنامه‌های شورای امنیت و مراجع مربوطه باز می‌کند تا در نهایت منجر به پایان اشغالگری ، تحقق آزادی و استقلال برای ملت فلسطین در کشور فلسطین با مرکزیت قدس و در مرزهای ۱۹۶۷ و حل تمام مسایل از جمله وضعیت آوارگان می‌شود.

وی تأکید کرد، اگر جامعه بین‌الملل با اقدامات واضح از راهکار دو دولتی به عنوان راه‌حل مورد توافق دفاع نکند، این راهکار از بین خواهد رفت.

چندی پیش، «محمود العالول» نائب رئیس جنبش فتح اعلام کرد، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان تحت فشارهای عربی و بین‌المللی برای مذاکره با دولت آمریکا قرار گرفته اما وی تن نداده است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0