تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

نامگذاری خیابان‌های تهران به نام شهدای مدافع سلامت/ سرانجام ساخت یادمان شهید سپهبد سلیمانی

  • 12 آبان 1399 - 11:39


رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران توضیحاتی درباره نامگذاری خیابان‌های تهران به نام شهدای مدافع سلامت و سرانجام ساخت یادمان شهید سپهبد قاسم سلیمانی ارائه داد.


محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره نامگذاری خیابان‌ها و معابر تهران به نام شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: این موضوع از ابتدای شیوع کرونا مدنظر قرار گرفت و تا کنون تعدادی از خیابان‌ها و معابر تهران به نام شهدای مدافع سلامت نامگذاری شده است.

وی افزود: نامگذاری خیابان‌هایی به نام شهید وریجی، شهید نرگس خانعلی‌زاده و شهید محمد پیروی انجام گرفته و این موضوع همچنان در دستور کار شورای شهر تهران است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه آمار شهدای مدافع سلامت متأسفانه روز به روز در حال افزایش است گفت:‌ تاکنون بیش از ۲۰۰ پزشک و پرستار در جهت مقابله با کرونا شهید شده‌اند و شورای شهر و مدیریت شهری در پایتخت تلاش می‌کنند اقدامات لازم را جهت نامگذاری معابر به نام شهدای مدافع سلامت در تهران انجام دهد و لازم است که شورای شهر و مدیریت شهری سایر شهرها نیز اقداماتی در این راستا انجام دهند.

حق‌شناس ادامه داد: سازمان نظام پزشکی و ستاد مقابله با بیماری کرونا نمادی از شهدای مدافع سلامت در بیمارستان شهدای تجریش در نظر گرفت که به نظرم در حال حاضر باید تکثیری از این نمادها با همکاری سازمان زیباسازی انجام گیرد.

وی درباره سرانجام ساخت یادمان شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: سازمان زیباسازی به هنرمندان سفارشاتی در این زمینه داده و از آنجایی که تهیه این نماد و یادمان کار بزرگی است هنوز تأیید نهایی انجام نشده است ولی سفارش به تعدادی از هنرمندان داده شده تا بهترین نمونه انتخاب شود.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها