ناکامی موبایل‌قاپ حرفه‌ای در آخرین سرقت/ دستگیری و کشف راز۳۰ فقره قاپ‌زنی

  • 10 مرداد 1400 - 14:53
ناکامی موبایل‌قاپ حرفه‌ای در آخرین سرقت/ دستگیری و کشف راز۳۰ فقره قاپ‌زنی


پلیس آگاهی پایتخت از شناسایی و دستگیری موبایل قاپ حرفه ای و کشف بیش از ۳۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی ‌رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از دستگیری موبایل قاپ حرفه ای و کشف بیش از ۳۰ فقره سرقت خبر داد. 
 
سرهنگ کارآگاه عزیزخانی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهارداشت: بیست و نهم فروردین ماه پرونده ای به همراه یک نفر متهم به اسم بهزاد از سوی کلانتری ۱۰۸ نواب به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد که چکیده پرونده  حاکی از آن بود که متهم به همراه یک نفر دیگر با موتورسیکلت قصد سرقت موبایل خانمی را داشته که با مداخله شهروندان موفق به سرقت نشده و در حین فرار به خودروهای عبوری برخورد و  بهزاد توسط شهروندان دستگیر شده ولی همدستش از محل می گریزد.

وی تصریح کرد: بهزاد در بازجویی های اولیه در کلانتری به شدت منکر سرقت بوده و اعلام کرد که در حال عبور با خودروی عبوری تصادف کرده و اظهارات شاهدین کاملاً کذب است.

وی گفت: پس از وصول پرونده به پایگاه در حالی که متهم کماکان منکر بزه انتسابی بوده، تحت بازجویی قرار گرفت و پس از بررسی سوابق کیفری معلوم شد بهزاد دارای ۳ فقره سابقه کیفری در زمینه سرقت است.

سرهنگ کارآگاه عزیز خانی تصریح کرد: کارآگاهان با اطلاعات بدست آمده تحقیقات خود را گسترش داده و به جمع آوری ادله و کشف رد پای متهم در سرقت های اخیر اقدام کرده و  تلاش شبانه روزی کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه هشتم نتیجه بخش شده و مشخص می‌شود بهزاد با همدستی فرد متواری بیش از ۳۰ فقره سرقت به شیوه قاپ زنی در شهر تهران انجام داده اند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه با بدست آمدن مدارک و ادله‌های متقن بهزاد مجدداً مورد بازجویی قرار گرفت و در مواجهه با مستندات موجود به قاپ زنی تلفن همراه با همدستی شخصی بنام مرتضی اعتراف کرد افزود: متهم در اعترافاتش اعلام کرد که تاکنون بیش از ۳۰ فقره سرقت مرتکب شده و اموال مسروقه را به مالخری در خیابان شوش می فروخته و ارزش مجموع سرقت ها بیش از ۳۵۰ میلیون تومان بود.

سرهنگ کارآگاه عزیزخانی با اشاره به اینکه دستگیری متهم متواری و مالخر اموال سرقتی در دستور کار کارآگاهان قرار دارد، افزود: تاکنون  ۲۳ نفر از مالباختگان متهم را به عنوان سارق خود معرفی کرده اند و اقدامات پلیسی برای شناسایی دیگر مالباختگان کماکان ادامه دارد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0