تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

نبود معلم یکی از کمبودهای توسعه خوزستان است

  • 15 آبان 1399 - 20:46

اهواز- استاندار خوزستان ضمن اشاره تأمین معلم یکی از کمبودهای توسعه استان است، گفت: تعداد دانشجو معلم‌های دانشگاه پردیس رسول اکرم (ص) از ۳۰۰ نفر در سال ۹۵ به حدود ۶ هزار نفر افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز به همراه هیئتی ضمن بازدید از مرکز پردیس رسول اکرم (ص) دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: یکی از زیرساخت‌های توسعه هر جامعه‌ای آموزش و پرورش است و این بخش نقش اساسی در توسعه پایدار هر کشوری دارد.

وی افزود: برای توسعه آموزش و پرورش و بروز بودن و خدمات استاندارد آن نیاز به زیرساخت‌هایی است که یکی از این زیرساخت‌های اساسی تأمین معلمان کارآزموده، تحصیل کرده و دارای ویژگی‌های جامع است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: برای تحقق این امر در کشور، دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی پیش‌بینی شده است که به صورت تخصصی معلم تربیت می‌کند و نیازهایی را که یک فرد لازم است، کسب کند.

شریعتی در ادامه گفت: دانشگاه فرهنگیان در خوزستان در طول سال‌های اخیر توانسته است قله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری طی کند و تعداد دانشجو معلم‌های این دانشگاه از ۳۰۰ نفر در سال ۹۵ به حدود ۶ هزار نفر افزایش پیدا کرد که امید است این رقم تا سه سال آینده به ۱۰ هزار نفر برسد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از کمبودهای توسعه استان برای آینده تأمین معلم است که با این دانشگاه آن را رفع خواهیم کرد، افزود: از کمبودها و مشکلات این مرکز مواردی همچون برق، فضای سبز، آشپزخانه و فاضلاب است که در جهت کاهش این مسائل تصمیماتی گرفته شد.

استاندار خوزستان در پایان گفت: امید می‌رود که فضایی بهتر و شرایط مناسب‌تری برای معلمان آینده فراهم شود که بتوانند در یک فضای استاندارد تحصیل کنند و روش‌های تربیتی را مطابق آموزه‌های دینی و ملی فرا گیرند و دانش‌آموزانی را در تراز جمهوری اسلامی ایران تربیت کنند و آینده کشور را بسازند و پله‌های پیشرفت و توسعه استان را در آینده فراهم کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها