نتانیاهو: بازگشت به برجام اشتباه است

  • 14 آذر 1399 - 12:41
نتانیاهو: بازگشت به برجام اشتباه است


نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی در اندیشکده هادسن، بازگشت به توافق هسته‌ای ایران را اشتباه خواند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک نشست ویدئو کنفرانسی در اندیشکده هادسون تاکمید کرد که بازگشت به توافق ناقص هسته ای ایران اشتباه خواهد بود. 

وی در سخنرانی خود در این اندیشکده آمریکایی افزود: تحت توافق قبلی(برجام) به ایران اجازه داده شده تا سانتریفیوژهای مدرن خود را توسعه دهد و توانایی غنی سازی خود را دو برابر کند که میتواند به آنها توان ساخت بمب دهد. 

در جریان پرسش و پاسخ در این ویدئو کنفرانس، از نتانیاهو درباره اتهامات موجود به رژیم صهیونیستی برای ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران سنیز سوال شد. 

نتانیاهو در پاسخ به این سوال از پاسخ دقیقه طفره رفت و گفت: آنها(ایرانیها) همیشه ما را سرزنش میکنند. درست یا غلط. هرچیزی که در ایران اتفاق می افتد ما را سرزنش میکنند. 

به دنبال پیروزی احتمالی جو بایدن نامزد حزب دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 و وعده های وی برای بازگشت به برجام، مقامهای رژیم صهیونیستی در حال اعمال فشار برای جلوگیری از بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای هستند؛ توافقی که دونالد ترامپ به صورت غیرقانونی و با نقض تعهدات آمریکا در سال 2018 از آن خارج شد. 
 


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0