نخستین پیروزی «قیاسی» و حذف زودهمگام «محمدیان»/ در انتظار یک مدال برنز

  • 15 مرداد 1400 - 8:21

روز چهاردهم سی و دومین دوره بازیهای المپیک در شرایطی پیگیری خواهد شد که ورزش ایران نمایندگان زیادی در این روز نخواهد داشت و تنها سه عضو تیم ملی کشتی برای مدال تلاش خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شمارش معکوس برای پایان سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ که از روز اول مرداد به میزبانی شهر توکیو ژاپن کارش را آغاز کرده شروع شده و در فاصله چند روز تا پایان این رویداد بزرگ، کشتی آزاد و کاراته تنها رشته‌هایی هستند که برای مدال آوری ورزش ایران باقی مانده است.

در روز چهاردهم این مسابقات تنها رقابت‌های کشتی آزاد برای نمایندگان ایران برگزار خواهد شد. در این روز دو کشتی گیر رقابت‌های خود را از ابتدا آغاز خواهند کرد و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در دیدار رده بندی برای مدال برنز خواهد جنگید.

گزارش اتفاقات این روز را در زیر خواهید خواند.

۰۸:۱۷ : محمدیان با المپیک خداحافظی کرد

محمد حسین محمدیان صبح امروز در دور اول رقابتهای کشتی آزاد بازی‌های المپیک به مصاف الیزبار اودیکادزه از گرجستان رفت که در یک کشتی ضغیف با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد.

در ادامه رقابتها و با توجه به شکست آزادکار گرجستانی برابر عبدالرشید سعداله یف از روسیه، محمدیان هم از دور رقابتها حذف شد.

۰۷:۵۸ : قیاسی با پیروزی آغاز کرد

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست به مصاف هایتهم داخلاوی از تونس رفت و با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد به مصاف برنده امازار آکماتالیف از قرقیزستان و باجرانگ دارنده مدال نقره جهان از هند می‌رود.

در این وزن ۱۶ نفر حضور دارند که حاجی علی اف قهرمان جهان از آذربایجان در گروه قیاسی است.

۰۷:۰۹ : شروع روز با شکست محمدیان

پیکارهای مدعیان اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های المپیک توکیو از صبح امروز آغاز شد که طی آن نمایندگان کشورمان به میدان رفتند.

بر این اساس در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست به مصاف الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان رفت و با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد.

محمدیان با این شکست باید منتظر فینالیست شدن حریفش باشد تا او هم شانس رفتن به گروه بازنده‌ها را داشته باشد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0