تاریخ : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021

نخست‌وزیر ارمنستان جزئیات استعفای خود را اعلام کرد

  • 25 فروردین 1400 - 22:57

نخست‌وزیر ارمنستان امروز پس از توافق با نمایندگان پارلمان و رئیس‌جمهور کشورش اعلام کرد در ۱۰ روز آخر ماه جاری میلادی استعفا خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان امروز چهارشنبه اعلام کرد در ۱۰ روز آخر ماه آوریل سال جاری میلادی استعفا خواهد داد.

نخست‌وزیر ارمنستان در این باره گفت که قصد دارد در ۱۰ روز آخر آوریل بر اساس توافق با نمایندگان پارلمان و رئیس جمهور کشورش استعفا دهد.

«نیکول پاشینیان» در این باره اضافه کرد: اگر نیروهای سیاسی بخواهند از توافقات دور شوند، در واقع خودکشی سیاسی کرده اند.

انتخابات پیش از موعد قرار است در اواسط ماه ژوئن سال جاری برگزار شود. طبق قوانین ارمنستان، اعضای شورای ملی پس از برگزاری انتخابات، نخست وزیر جدید را انتخاب می کنند.

در ماه فوریه سال جاری میلادی و پس از صدور دستور برکناری تعدادی از فرماندهان ارتش ارمنستان از سوی «نیکل پاشینیان»، تنش‌ها در این کشور بالا گرفت؛ به نحوی که احزاب مخالف خواستار برکناری وی از قدرت شدند. اما برقراری حکومت نظامی در این کشور موجب شده بود تا برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام با مشکل مواجه شود.

در تاریخ چهارم فروردین ماه پارلمان ارمنستان پس از رأی گیری طرح حکومت نظامی در این کشور را لغو کرد.

این طرح که توسط احزاب مخالف دولت ارمنستان ارایه شده بود، با ۱۱۸ موافق در برابر یک مخالف و یک ممتنع به تصویب رسید.

با تصویب این طرح، حکومت نظامی در ارمنستان که پس از آغاز تنش‌ها میان این کشور و جمهوری آذربایجان در ۲۷ دسامبر سال گذشته میلادی وضع شده بود، پایان یافت.

لغو حکومت نظامی در ارمنستان راه را برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور هموار کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها