نرخ هتل‌ها حداکثر تا 30 درصد افزایش یافت/ بیکاری دو سوم از کارکنان هتل‌ها درکشور

  • 30 مهر 1399 - 10:57


رئیس جامعه هتل‌داران کشور از افزایش حداکثر 30 درصدی نرخ کرایه هتل‌ها خبر داد.


جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتل‌داران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره افزایش نرخ هتل‌ها در کشور اظهار داشت: هر ساله در ماه مهر با توجه به افزایش نرخ تورم، نرخ کرایه هتل‌ها نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: نرخ تورم در حال حاضر در کشور نسبت به سال گذشته با بیش از 100 درصد رشد همراه بوده ولی امسال ما نرخ کرایه هتل‌ها را بر اساس افزایش نرخ تورم در نظر نگرفته‌ایم و به جامعه هتل‌داران در استان‌های مختلف اعلام کرده‌ایم حداکثر تا 30 درصد می‌توانند نرخ کرایه هتل‌ها را افزایش دهند.

رئیس جامعه هتل‌داران کشوربا اشاره به اینکه علیرغم اعلام این مسأله برخی هتل‌ها به دلیل کمبود مراجعه‌کننده و شرایط اقتصادی تمایل به افزایش نرخ‌ هتل‌‌ها ندارند، گفت:‌ نرخ کرایه هتل بستگی به ستاره هتل، موقعیت آن و امکاناتش دارد و در حال حاضر در صورتی که مدیران هتل‌ها بخواهند افزایش نرخ جدید را اعمال کنند باید به جامعه هتل‌داران استان خود مراجعه کرده و متناسب با وضعیت استان نرخ را حداکثر تا 30 درصد افزایش دهند.

حمزه‌زاده گفت: در حال حاضر 1250 هتل و 800 هتل‌آپارتمان در کشور وجود دارد که پیش از شیوع کرونا 75 هزار نفر در هتل و هتل‌آپارتمان‌های کشور اشتغال مستقیم داشتند.

وی خاطرنشان کرد: شیوع کرونا سبب تعدیل دو سوم از افراد اشتغال به کار در هتل‌های کشور را شده و شرایط کنونی آسیب‌های اقتصادی فراوانی برای جامعه هتل‌داران به همراه داشته است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0