تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

نشستی با محوریت «آداب روزه داری، احوال روزه داران» برگزار می شود

  • 26 فروردین 1400 - 3:53

قم- نشست تخصصی با محوریت کتاب «آداب روزه داری، احوال روزه داران» پنجشنبه به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم و با همکاری مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) دفتر قم، نشست تخصصی با محوریت کتاب «آداب روزه‌داری، احوال روزه‌داران» روز پنج‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین مددی، استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم به تبیین و معرفی کتاب آداب روزه‌داری، احوال روزه‌داران» خواهد پرداخت. کتاب «آداب روزه‌داری احوال روزه‌داران» در تابستان ۱۳۹۱ چاپ گردیده است.

کتاب حاضر گزیده‌ای از مجموعه‌ی توصیه‌ها، نصایح، تحلیل‌ها و مواعظی است که درماه‌های رمضان در طول ۲۲ سال گذشته از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۰ در بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی در ۴۲۲ صفحه توسط انتشارات انقلاب اسلامی و به کوشش علیرضا مختار پور قهرودی گردآوری و تدوین شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: «در انتخاب مطالب این کتاب دو ویژگی مورد توجه قرار گرفته است: نخست؛ موضوع بیانات ماه مبارک رمضان، معارف دینی مربوط به روزه‌داری، آداب دعا، تکالیف مؤمنان در این ماه از نظر فردی، اجتماعی و سیاسی و نظایر آن باشد. دوم؛ صرفاً در محدوده‌ی زمانی از حلول ماه مبارک رمضان تا پایان روز عید سعید فطر هر سال بیان شده باشد».

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق اسکای روم اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم به نشانی www.skyroom.online/ch/nahaad/qompl در این نشست تخصصی شرکت کنند.‌

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها