تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

نظارت ۲۰ تیم بر روند اجرای محدودیت‌های کرونایی در کرج

  • 21 آبان 1399 - 12:40

کرج – رئیس اتاق اصناف استان البرز گفت: ۲۰ تیم عملیاتی متشکل از بازرسان سازمان صمت استان البرز و دیگر نهادها بر روند اجرای محدودیت‌های کرونایی در کرج نظارت می‌کنند.

به گزارش مهر، بهروز حصاری ظهر چهارشنبه در حاشیه نظارت بر روند اجرای محدودیت‌های کرونایی در کرج اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و تصمیمات جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی با محدودیت فعالیت‌های صنفی پس از ساعت ۱۸ اجرای این طرح از روز گذشته در کرج آغاز شد.

وی با بیان اینکه این روزها اخبار مربوط به کرونا و تلفات ناشی از آن در رسانه ملی و فضای مجازی به طور گسترده منتشر می‌شود و تمام مردم عزیزمان در جریان آخرین اخبار مربوطه، آمار تلفات، آمار مبتلایان و هزینه‌های بسیار سنگین درمان این بیماری و دیگر مشکلات موجود در سطح جامعه قرار دارند، تصریح کرد: واقعیت این است که کرونا مردم بسیاری از کشورهای جهان را گرفتار کرده و خسارات سنگینی را در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و … بر کشورها وارد کرده است.

رئیس اتاق اصناف استان البرز تصریح کرد: در اخبار مربوط به دیگر کشورها می‌بینیم و می‌شنویم که راهکارهای مختلفی با توجه به ساختار اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن کشور به اجرا در آمده تا شاید از شیوع بیشتر این بیماری مهلک جلوگیری کند. شهروندان استحضار دارند که در حال حاضر واکسن یا داروی خاصی برای مبارزه با این ویروس معرفی نشده است و محافل پزشکی جهان، تنها راهکار مقابله با این اپیدمی و قطع زنجیره انتقال را، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به فاصله گذاری اجتماعی می‌دانند.

آمارها شیوع کرونا بسیار نگران‌کننده شده است

وی افزود: تصمیم اخیر ستاد ملی کرونا مبنی بر محدودیت فعالیت‌های صنفی نیز در همین راستا اتخاذ شده است و پیروی از آن در شرایط فعلی، یک تکلیف است. تمام مردم کشورمان، مکلف به اجرای آن هستند. اجرای دستورات بهداشتی فقط مختص یک گروه خاص از جامعه نیست. کرونا با کسی شوخی ندارد. به آمار مبتلایان و فوتی‌های کشورمان که هر روز در حال افزایش است توجه کنید، آمارها بسیار نگران‌کننده شده است.

حصاری ادامه داد: جدای از هزینه‌های سنگین درمان و فشار مضاعفی که بر کادر درمانی و پزشکی کشور وارد می‌شود، بسیاری از خانواده‌های ایرانی امروز عزادار از دست دادن پدر، مادر و فرزندان خود هستند. تبعات اجتماعی و روانی از دست دادن عزیزان، فراتر از تصور و باور هریک از ماست. برای بسیاری از ما حتی فکر کردن به این موضوع نیز آزار دهنده است.

وی افزود: همه باید کمک کنیم تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود. طرح محدودیت فعالیت‌های صنفی با همین هدف اجرا می‌شود و تمامی فعالان صنفی به غیر از مشاغل گروه یک، مکلف به اجرای آن هستند.

رئیس اتاق اصناف استان البرز در پایان متذکر شد: در اولین روز از اجرای این طرح در کرج، ۲۰ تیم عملیاتی متشکل از بازرسان سازمان صمت استان البرز، سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسی و نظارت اصناف استان، بسیجیان پایگاه بسیج اصناف و عوامل اجرایی اتحادیه‌های صنفی به مناطق مختلف شهر کرج اعزام شدند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها