تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

نقش آفرینی بسیج در مقابله با کرونا نیازمند حمایت مسئولان است

  • 14 آبان 1399 - 20:33

اراک- جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: چارچوب های لازم برای نقش آفرینی بسیجیان در حوزه مقابله با کرونا باید توسط مسئولان استانی در نظرگرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا عسگری عصر چهارشنبه در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و طلاب بسیجی استان مرکزی اظهار کرد: یکی از مسائل مهم و حیاتی در حوزه مقابله با کرونا پیشگیری از بیماری است و این مهم از تأکیدات مقام معظم رهبری بوده و باید بیش از گذشته به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: متأسفانه امروز در استان مرکزی برخی از دستگاه‌های مسئول در مقابله با کرونا نقش خود را ایفا نمی‌کنند و حتی برخی از دستگاه‌ها که باید پیشتاز مبارزه باشند به سیاسی کاری مشغول هستند و دغدغه مبارزه با کرونا را ندارند که این غیرقابل قبول است.

جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به لزوم به کارگیری عزم و اراده جهادی در حوزه مقابله با کرونا عنوان کرد: تنها با شعار دادن و جلسات نمادین نمی‌توان به مقابله با کرونا پرداخت.

نقش آفرینی بسیج مستلزم حمایت و پشتیبانی مسئولین است

عسگری بیان کرد: بسیجیان و گروه‌های جهادی استان مرکزی با هدایت‌های سپاه روح الله در آمادگی کامل برای مقابله و مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند اما نقش آفرینی بسیج مستلزم حمایت و پشتیبانی دستگاه‌های مرتبط و مسئول است.

به گفته جانشین فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ستاد مقابله با کرونا نیازمند تشکیل کارگاه‌های تخصصی و حضور کارشناسان مختلف و تشکیل کارگاه‌های تخصصی برای مبارزه همه جانبه با کرونا یک ضرورت است.

عسگری بیان کرد: اگر کارگاه‌های تخصصی با موضوعات اقتصادی، صنعتی، فرهنگی، دینی، مذهبی و اجتماعی با محوریت مبارزه با کرونا تشکیل شود، مصوبات و تصمیم گیری ها قابل عملیاتی‌تر خواهد شد چرا که یک نفر نمی‌تواند کارشناس همه مسائل باشد.

از ظرفیت عظیم بسیج استفاده نشده است

وی تصریح کرد: بارها اعلام شده که ظرفیت عظیم بسیج آمادگی کامل برای مبارزه با ابعاد مختلف بیماری کرونا را دارد اما متأسفانه درست از این ظرفیت عظیم استفاده نشده است.

عسگری با اشاره به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی عنوان کرد: با توجه به این مهم هنوز وظایف افراد و دستگاه‌های اجرایی به خوبی مشخص نشده و مسئولیت‌ها بر عهده یک یا چند دستگاه افتاده و باید اعضای قرارگاه مسئولیت‌ها را به خوبی انجام دهند و بازرسی‌ها و نظارت‌های دستگاه‌های مسئول با جدیت انجام شوند و مسئولین نسبت به انجام مصوبات و مبارزه با کرونا مسئولیت پذیر باشند.

وی در خصوص تهیه بسته‌های معیشتی خاطر نشان کرد: همه دستگاه‌ها باید در این حوزه نقش آفرین باشند چرا که بسته‌های معیشتی با وجود اینکه کمک حداقلی به مردم آسیب زده داشت اما بسیار امیدآفرین بود و امروز نیازمند امیدآفرینی در جامعه هستیم.

وی تاکید کرد: امروز باید مبارزه با بیماری کرونا و پیشگیری را مردمی کنیم چراکه تجربه چهل ساله انقلاب اسلامی و به خصوص مقطع دفاع مقدس و دفاع از حرم نشان داده هر کجا به مردمی بودن تکیه کردیم پیروزی و موفقیت به دست آمده و هر کجا از مردم فاصله گرفتیم نتیجه‌ای حاصل نشده است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها