تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

نقش فعالان و موسسات فرهنگی در تصمیم گیری های فرهنگی کم است

  • 06 آبان 1399 - 23:34

قم- مدیر موسسه صحیفه سجادیه گفت: متأسفانه در تصمیم گیری های فرهنگی، تقریباً هیچ نماینده‌ای از مؤسسات فرهنگی حضور ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مرتضی وافی شامگاه سه شنبه در نشست مجمع مشورتی مؤسسات، سمن‌ها و کانون‌های فرهنگی رسانه‌ای استان قم که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه ای به عموم جامعه، توده مردم و به ویژه جوانان انقلابی دارند، افزود: تشکیل شبکه و تشکیلات خودجوش مردمی در مورد انجام فعالیت‌های فرهنگی ضروری است.

مدیر مؤسسه صحیفه سجادیه با تاکید بر ضرورت ایجاد تشکیلاتی برای تبادل برنامه‌ها، هم افزایی منابع و امکانات و دفاع از حقوق مؤسسات فرهنگی رسانه‌ای گفت: مؤسسات و سمن‌های فرهنگی رسانه باید انجمن یا مجمعی را با هدف پیگیری منسجم مسائل و مشکلات این مؤسسات تشکیل دهند

وی افزود: این مجمع می‌تواند مطالبات مؤسسات را به طور مستقیم در مجلس شورای اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر سازمان‌ها و نهادهای مسئول پیگیری کند.

این فعال فرهنگی با ابراز تأسف از شیوه تصمیم‌گیری در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی گفت: متأسفانه در تصمیم گیری های فرهنگی، تقریباً هیچ نماینده‌ای از مؤسسات و کانون‌های فرهنگی و رسانه‌ای حضور ندارد که امیدواریم با تشکیل این مجمع بتوانیم حضور منسجم‌تر و پررنگ‌تری نسبت به قبل در محافل تصمیم ساز داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای تشکیل هیئت رئیسه مجمع نیاز به حضور مسئولین همه کانون‌ها و مؤسسات نیست، افزود: با این وجود لیست‌هایی از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری و تبلیغات اسلامی قم دریافت کردیم تا بر اساس آنها به مسئولین مؤسسات و کانون‌های فرهنگی اطلاع رسانی لازم انجام شود.

وافی افزود: امیدواریم انتخابات این مجمع پس از همفکری‌های بیشتر و در جلسات آینده برگزار، اعضای هیئت مدیره آن مشخص و به سایر مؤسسات نیز اطلاع داده خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها