تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

نقش موثر ابتکار الحشد الشعبی در مبارزه با تروریسم

  • 05 آبان 1399 - 17:04


الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که با استفاده نیروهای مسلح عراق از بانک اطلاعاتی که سازمان الحشد الشعبی از لیست تروریست‌های تحت تعقیب تاسیس کرده است، شماری از سرکرده‌ها و عناصر داعش بازداشت یا کشته شدند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی الحشد الشعبی در محور استان «دیالی» در شرق عراق امروز دوشنبه از اقدام این سازمان در تاسیس بانک اطلاعات شامل فهرست‌های سیاه از تروریست‌های تحت تعقیب در عراق خبر داد.

«صادق الحسینی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: «نهاد اطلاعاتی الحشد الشعبی، بانک اطلاعات شامل جزئیات بسیار دقیق از هویت متهمان به تروریسم شامل اسامی، تصاویر و همه اطلاعات مخصوص آنها را جمع آوری کردند و این بانک فقط شامل ترویست‌های دیالی نمی‌شود، بلکه تروریست‌های استان‌های همجوار را هم شامل می‌شود.

وی افزود: «عملیات نظامی اخیر الحشد الشعبی در دیالی، شناسایی هویت بیش از ۳۰ تروریست تحت تعقیب را که در هسته‌های هفته داعش فعالیت می‌کردند، به همراه داشت که اسامی این تروریست‌ها به بانک اطلاعات داعش، افزوده شد تا ریشه‌کنی تروریسم در عراق روند سریع‌تری پیش بگیرد.

وی افزود: « در مقطع اخیر، اعتماد به این بانک و اطلاعات دقیق و همراه با جزئیات آن، موجب شناسایی و دستگیری سرکرده‌ها و تروریست‌های داعش در دیالی و به خصوص در منطقه دریاچه «حمرین» و مرزهای اداری این استان با صلاح الدین شده است.»

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها