تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

نمایشگاه نقاشی «هوم خانه نیست» برگزار می‌شود

  • 15 آبان 1399 - 0:51

نمایشگاه نقاشی‌ «هوم خانه نیست» شامل آثاری از علی رستگار جمعه ۱۶ آبان ماه در گالری آرتیبیشن برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه نقاشی‌های علی رستگار با عنوان «هوم خانه نیست» جمعه ۱۶ آبان ماه در گالری آرتیبیشن افتتاح می‌شود و امکان بازدید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای عموم وجود خواهد داشت.

همچنین نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند به‌صورت آنلاین از این لینک قابل دسترسی خواهد بود.

قاشی‌های علی رستگار گویای مفهومی استعاره‌ای از ابژه‌ها است؛ او در نمایشگاه «هوم خانه نیست»، مفهوم خانه را علاوه‌بر دارا بودن مفاهیمی جهان‌شمول از محلی برای سکونت و زیستن گرفته تا معانی‌ای مربوط به هویتی ایستا و مکانمند ما را در فضایی دوگانه به تعلیق می‌کشاند. خانه او در گسترده‌ای ناپایدار واقع شده که همواره بی‌وطنی او را به ما گوشزد می‌کند. نقاشی‌های علی گویای نسلی سرگردانند….

رستگار با ترکیب معماری با صحنه‌هایی سوررئال از جهانی هم‌زمان آشنا و غریب، شبیه به واقعیت روزمره و فرای آن، با به سخره‌گرفتن جاذبۀ زمین در تعلیق انسان‌ها در تصویر، رویاهایی با ظاهری شیرین می‌سازد که هر آینه در انتظار ویرانی، سرنگونی و نابودی‌اند.

نمایش و فروش این آثار که از شانزده آبان آغاز خواهد شد، در ۹ روزِ پس از افتتاحیه با هماهنگی قبلی برای بازدید عموم گشوده خواهد بود. مخاطبین می‌توانند به مدت ۱۰ روز برای بازدید از این نمایشگاه به گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده‌به همت، گل‌نبی (غرب)، میدان احمدی‌روشن (کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان قندی (دریا)، پلاک ۶ مراجعه نمایند، ساعات کار گالری از ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر است و در ساعات خارج آن با هماهنگی قبلی امکان بازدید وجود خواهد داشت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها