تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

نمایش قدرت چین در منطقه با استقرار قایق‌های تندروی رادار گریز

  • 24 فروردین 1400 - 9:22


ارتش چین در یک نمایش قدرت در برابر آمریکا، شماری از قایق‌های موشک انداز تندرو و رادار گریز خود را در منطقه مستقر کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های آمریکایی دوشنبه از استقرار شماری از قایق‌های تندروی نیروی دریایی چین در منطقه برای نمایش قدرت به آمریکا خبر دادند.

به نوشته وبگاه «نیوی ریکاگنیشن» به نقل از «آسیا تایمز» ارتش چین قایق‌های تندروی موشک انداز از نوع  «هوبی» که می تواند پیامدهای راهبردی در دریای چین جنوبی داشته باشد را در منطقه مستقر کرده است. در نوامبر گذشته نیز چند قایق تندروی موشک انداز چین در رزمایش‌های این کشور در منطقه شرکت کردند.

این قایقهای تندرو رادار گریز بوده و اکنون نیروی دریایی چین مجهز به ۸۲ قایق تندروی هوبی است. این قایق برای گشتزنی در مناطق ساحلی چین و فعالیت در منطقه ساحلی آن طراحی شده است. ناظران بر این باورند موشک‌های شلیک شده  از سوی این قایق‌ها به طور بالقوه می توانند ناوگان دشمن، از جمله ناو گروه هواپیمابر را تحت فشار قرار دهد.

چندی قبل نیز ناو هواپیمابر بر چین و ناو گروه همراه آن در نمایش قدرت به حضور آمریکا در منطقه  برای استقرار در اقیانوس آرام از یک آبراه مهم در ژاپن عبور کرد. ناو هواپیمابر چینی «لیائونینگ» و پنج ناو همراه آن از یک مسیر مهم آبی ژاپن عبور کرده و راهی اقیانوس آرام شدند. این اولین بار از آوریل سال ۲۰۲۰  به این سو بود که ناو هواپیمابر لیائونینگ از این آبراه عبور می‌کرد.

این در حالی است که آمریکا برای تقابل با چین قصد برگزاری رزمایشی با فیلیپین را دارد. پس از درخواست «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از کنگره به منظور اختصاص بودجه ۷۱۵ میلیارد دلاری برای پنتاگون با هدف اقداماتی از قبیل مهار چین،  آمریکا از برگزاری رزمایش با فیلیپین خبر داد.

مقام‌های ارشد نظامی و دفاعی فیلیپین اعلام کردند، رزمایش مشترک نظامی سالیانه این کشور با آمریکا که سال ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شده بود، امسال برگزار می‌شود. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها