تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

نماینده مجلس: شرطی کردن اقتصاد کشور توسط دولت یک خطای استراتژیک است/ از برجام درس بگیریم

  • 04 آبان 1399 - 11:56


هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه شرطی کردن اقتصاد کشور و منوط کردن آن به انتخابات آمریکا توسط دولت یک خطای استراتژیک است، گفت: ‌تجربه برجام به ما نشان داد که نباید مسائل داخلی‌مان را به تصمیمات غربی‌ها گره بزنیم.


الهام آزاد نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به منوط کردن بهبود اقتصادی کشور به نتایج انتخابات آمریکا از سوی برخی مسئولین، گفت: شرطی کردن اقتصاد کشور از سوی دولت و مسئولان و منوط کردن بهبود آن به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک خطای استراتژیک است. 

وی افزود: تجربه برجام نشان داد که منوط کردن مسائل داخلی کشور به تصمیمات غرب کار اشتباهی است و چه نتایجی را برای ما به دنبال دارد. 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: اینکه در آمریکا جوبایدن سر کار بیاید یا دونالد ترامپ، تنها در شیوه جنگیدن آنها با ملت ایران تفاوت خواهد داشت و نه چیز دیگری و اینکه ما فکر کنیم با تغییر رئیس‌جمهور آمریکا بهبودی در وضعیت اقتصادی ما ایجاد خواهد شد، یک خامی و سطحی‌نگری است.

وی افزود: افسار گسیختگی قیمت ‌ها 80 درصد نتیجه سوءمدیریت‌هاست و 20 درصد به خاطر مسائل خارجی است و دولت با جلوگیری از واردات بی‌رویّه، مبارزه با قاچاق، رفع ناهماهنگی بین بخش‌های دولتی و نظارت صحیح بر بازار می‌تواند در بهبود وضعیت اقتصادی موثر باشد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: در ماجرای کرونا دیدیم که حتی کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی دیگر کشورها به ایران اعزام نمی‌شود و ما تنها با تکیه بر توان شرکت‌های دانش‌بنیان و بسیج ظرفیت‌های داخلی توانستیم اقداماتی را برای مقابله با این ویروس صورت دهیم.

آزاد با بیان اینکه برخی از مسئولین ما در زمین دشمن بازی می‌کنند، خاطرنشان کرد: اقتصاد و معیشت مردم نباید معطل تحولات خارجی باشد  بلکه باید راهبرد و برنامه‌ریزی بر اساس پتانسیل‌های داخلی باشد و درون‌زایی صورت بگیرد و برای مقابله با تحریم‌ها و فشارهای آمریکا در حوزه‌های اقتصادی تنها باید از ظرفیت‌های داخلی برای تقویت بنیه اقتصادی کشور کمک گرفت و ظرفیت‌های داخلی را در این زمینه بسیج کرد. 

وی در پایان گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه اقتصادی بحث ساختار بودجه است که ساختار معیوبی دارد و رهبر معظم انقلاب نیز بر اصلاح آن تأکید داشتند و لذا یکی از ضروریات در این حوزه، اصلاح نظام بودجه‌ریزی کشور است که در مجلس یازدهم به دنبال اصلاح این مهم هستیم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها