تاریخ : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 6 شوال 1442 Monday, 17 May , 2021

نماینده کلیمیان در مجلس: توافق ایران و چین برد ـ برد و خنثی‌کننده تحریم‌های غرب است

  • 23 فروردین 1400 - 17:37


نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس گفت:‌ توافق ایران و چین یک توافق برد – برد و در شرایط کنونی در عرصه بین‌الملل خنثی‌کننده تحریم‌ها و فشارهای غرب به ایران است.


همایون سامه یح نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به توافق ایران و چین گفت: این توافق، توافقی برد – برد است که هر دو کشور از آن سود می‌برند.

وی ادامه داد: با توجه به فشارها و تحریم‌های غرب و دل بستن آنها به این تحریم‌ها برای فشار هرچه بیشتر به ایران، نگاه جمهوری اسلامی به شرق و توافق با کشورهایی همچون چین می‌تواند خنثی کننده تحریم‌ها و فشارهای غرب و آمریکا باشد.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: علاوه بر این توجه به کشورهای شرقی توازنی را در عرصه سیاست خارجی ایجاد می‌کند تا تمرکز و تکیه ما تنها به یک سمت نباشد و این تعادل و توازن تأمین کننده منافع ملی ما خواهد بود.

سامه یح خاطرنشان کرد: این که هر کشوری منافع ملی خود را در موضوعی مدنظر قرار می‌دهد امری طبیعی است و ما نیز در راستای تأمین منافع ملی خود در شرایط فعلی نگاه به شرق و توافق با کشوری مثل چین را در دستورکار خود قرار دادیم.

وی افزود: غرب به ویژه در برجام نشان داد که قابل اعتماد نیست و ما نباید تمام تمرکزمان به غرب باشد و باید نیم نگاه ما به شرق می‌تواند آنها را در این زمینه هوشیار کند که ایران متکی به آنها نیست.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما مطمئن هستیم که دولت جمهوری اسلامی ایران تمام دغدغه‌اش حفظ منافع ملت در توافق با چین است و در این توافق به دنبال تأمین منافع ملت ایران است. در همین راستا از دولت می‌خواهیم برای آگاهی هر چه بیشتر مردم متن توافق نامه ایران و چین را منتشر کرده و به اطلاع عموم برساند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها