تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

نمایندگی ایران در سازمان ملل: توان ایران برای پاسخ به هر ماجرا‌جویی، اثبات شده است

  • 27 آبان 1399 - 10:20


سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل با تاکید بر ماهیت صرفا صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران اعلام کرد، توان نظامی کشور برای ممانعت از هر گونه «ماجراجویی مالیخولیایی» اثبات شده است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علیرضا میریوسفی» سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل بر توانمندی نظامی تهران، برای ممانعت و پاسخگویی به هر گونه ماجراجویی توسط هر متجاوزی، تاکید کرد.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» که در روزهای اخیر حجم خبرهای ضد ایرانی خود را افزایش داده است، این بار ادعایی درباره «بررسی گزینه‌های نظامی علیه ایران» در جلسه پنجشنبه هفته گذشته کاخ سفید منتشر کرد.

این رسانه در گزارشی ادعا کرد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای مهار برنامه هسته‌ای ایران به دنبال گزینه‌هایی برای حمله بوده اما مشاورانش و افراد حاضر در جلسه شامل مایک پامپئو وزیر خارجه و مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا او را از انجام این کار منصرف کرده‌اند.

بنا بر ادعای نیویورک تایمز، آنها به ترامپ هشدار دادند این کار ممکن است به یک درگیری گسترده‌‌تر در هفته‌های پایانی دور اول ریاست‌ جمهوری‌ او منجر شود.

کاخ سفید به گزارش ادعایی این روزنامه آمریکایی واکنشی نشان نداده اما خبرگزاری رویترز گزارشی درباره این موضوع منتشر کرده و در آن به سراغ یک مقام ایرانی مستقر در نیویورک رفته است.

رویترز از «علیرضا میریوسفی» سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره گزارش ادعایی نیویورک تایمز سوال کرد و نظر او را جویا شد.

میریوسفی با بیان اینکه برنامه هسته‌ای ایران برای مصارف غیرنظامی و ماهیت آنها صرفا صلح‌آمیز است، تاکید کرد، سیاست‌های دونالد ترامپ تغییری در این موضوع ایجاد نکرده است.

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل افزود: «البته ایران ثابت کرده است که قادر به استفاده از توانمندی نظامی مشروع خود برای ممانعت کردن یا پاسخ گفتن به هر گونه ماجراجویی مالیخولیایی هر متجاوزی است».

سناریوسازی ضد ایرانی تازه نیویورک تایمز در شرایطی انجام شده که طی هفته گذشته این رسانه در یک خبر ادعایی دیگر، مدعی ترور یک سرکرده القاعده در تهران شد؛ ادعایی که «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران در رد آن گفته بود: «همه می‌دانند القاعده دست پرورده کیست….این سناریوسازی‌ها چیزی نیست که به ایران بچسبد. این اتهام‌زنی‌ها ارزش پاسخگویی را ندارد».

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها