تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

نمکی: اپیدمی را با خواهش نمی‌توان جمع کرد/ طرح خانه‌محور برای شناسایی مبتلایان

  • 10 آبان 1399 - 16:53


وزیر بهداشت با بیان اینکه ما طرح محله و خانه محور برای شناسایی مبتلایان داریم که منابع آن هم تأمین می شود، گفت: ما روزهای روشنتری را با قرارگاه عملیاتی خواهیم داشت، باید وفاق روزهای اولیه احیا شود.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در اولین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: اگر به گذشته برگردیم یک اتفاق در شصت روز ابتدایی افتاد که دنیا متحیر ماند.

وی ادامه داد: یکی از مسئولین بهداشت جهانی در همان زمان که ما دانشجویان خود را از ووهان برگردانیم در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا اگر کرونا به ایران برسد قابلیت کنترل دارد، گفت بله.

نمکی گفت: ما دستاوردی داشتیم که تعداد فوتی‌ها را در دو ماه فوتی‌ها را به زیر ۳۰ نفر رساندیم. اینکه ما از نظر ونتیلاتور و تولید ماسک صادر کننده شدیم یک حرکت عظیم بود اما دو نقص در ادامه راه برای ما ایجاد شد.

وی اظهار داشت: ما با کمک ۲۴۰ هزار بسیجی تست‌ها را انجام دادیم. ما ۳۰۰ هزار نیرو در سامانه ۴۰۳۰ گذاشتیم و ۷۸ میلیون غربالگری انجام می‌دهیم که در تاریخ اپیدمی جهان بی‌نظیر بود.

نمکی خاطر نشان کرد: تست ها را از ۱۲۰۰ به ۲۵ هزار در روز رساندیم که هزینه تست ها در روز ۶ میلیارد و پانصد هزار تومان می شود که منابع کم آوردیم.

وی تاکید کرد: سالی برای جمهوری اسلامی ایران سخت تر از امروز نبود و فکر نمی‌کنم بعد از ظلم به اباعبدالله بزرگترین ظلم را آمریکایی ها به ملت ایران کردند.

نمکی خاطر نشان کرد: ما طرح محله و خانه محور برای شناسایی مبتلایان داریم که منابع آن هم تأمین می شود. ما روزهای روشنتری را با قرارگاه عملیاتی خواهیم داشت، باید وفاق روزهای اولیه احیا شود. اپیدمی را نمی توان با خواهش جمع کرد و برخی جاها به استفاده از ابزارهای قضایی باید بهره گرفت.

ادامه دارد…


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها