شهرستان ها

نهاد خانواده نقش مهم و تاثیرگذار در افزایش امنیت اجتماعی دارد

زنجان-استاندار زنجان گفت: نهاد خانواده نقش مهم و تاثیرگذار در افزایش امنیت اجتماعی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی ظهر چهارشنبه در همایش حس خوب ریحانه، گفت: در خصوص خانواده در قرآن و احادیث بسیاری وجود دارد.

وی اظهار کرد: در زندگی دو مسیر اقتصادی و فرهنگی وجود دارد و هردو لازمه زندگی است.

استاندار زنجان با بیان اینکه آن چیزی که به جنسیت زن اصالت می‌دهد اعتماد به نفس است، گفت: باید در کنار این ابزارهای خانواده و عفاف باید اعتماد به نفس را نیز داشت

افشارچی تاکید کرد: کسی که خانواده مستحکمی دارد باید اعتماد به نفس داشته باشد و ما به خانواده و پوشش خودمان اصالت می‌دهیم و اعتماد به نفس را داریم.

استاندار زنجان ابزار دوم را عفاف اعلام کرد و گفت: اگر ما اصالت جنسیتی را در جلوی چشم دیگران قرار ندهیم و بخواهیم انسانیت اصالت داشته باشد باید با وجود و گوهره انسانی خود توجه داشته باشیم.

افشارچی یادآورشد: انسان موجودی تعهد گریز است و دوست ندارد چهارچوب داشته باشد و خداوند دین و پیامبران را فرستاده است تا در زندگی انسان باید و نبایدهایی باشد.

وی با بیان اینکه خانواده، مرد را که ذاتاً تعهد گریز است متعهد به چهارچوب می‌کند، افزود: کسی که خانواده دار است خداشناس تر است و باید عفاف در خانواده به عنوان اصل مهم مورد توجه قرار گیرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه نهاد خانواده نقش مهم و تاثیرگذار در افزایش امنیت اجتماعی دارد، افزود: باید توجه جدی به کانون خانواده صورت بگیرد و برای تقویت نهاد خانواده تلاش شود.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا