ورزش

نواب: وزیر ورزش باید برای ژیمناستیک انقلابی عمل کند/سرپرست فدراسیون درد این رشته را نمی‌فهمد


دبیر اسبق و پیشکسوت ژیمناستیک گفت: سرپرست فدراسیون درد این رشته را نمی‌فهمد و با ژیمناستیک بیگانه است.

حسام‌الدین نواب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره وضعیت این روزهای فدراسیون ژیمناستیک و حاشیه‌هایی که اخیرا با آن درگیر شده، اظهارداشت: با این اوضاعی که برای فدراسیون پیش آمده و بحث‌هایی که شنیده می‌شود، تا وقتی همه چیز شفاف نشود وزارت ورزش انتخابات فدراسیون را برگزار نخواهد کرد اما در این بین آنچه ضرر خواهد کرد، ژیمناستیک، قهرمانان این رشته و مربیان سازنده هستند.

دبیر اسبق فدراسیون ژیمناستیک افزود: وقتی سیستمی مخفیانه کار کند و تمام اختیارات برای 5-6 نفر باشد این وضعیت پیش می‌آید. حالا وزارت ورزش و سازمان بازرسی پا وسط گذاشته تا به موضوع رسیدگی کند. فدراسیون ژیمناستیک چندین رشته ورزشی را تحت پوشش دارد، این اتفاقات انگیزه را از ورزشکار گرفته و باعث لطمه زدن به این رشته‌ها خواهد شد. 

این پیشکسوت ژیمناستیک با اشاره به اینکه وزیر ورزش باید درباره این فدراسیون انقلابی عمل کند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه وزیر ورزش خودش ورزشی است، زحمت کشیده و می‌داند قهرمانی چیست. می‌داند زحماتی که یک مربی و ورزشکار می‌کشد تا بالا برود یعنی چه. چون خودش همه این مراحل را طی کرده است.

نواب درباره اینکه آیا دوره سرپرستی توانسته به این رشته کمک کند، تصریح کرد: شخصی که با ژیمناستیک بیگانه و فردی بازنشسته است نمی‌تواند به این رشته کمک کند چون خودش به صندلی نچسبیده و ژیمناست هم نیست تا درد این رشته را بفهمد بنابراین تصمیمات موقتی است و نمی‌تواند کلان تصمیم بگیرد.

وی در خصوص دوره ریاست زهرا اینچه‌درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک، عنوان کرد: 2 سال ابتدایی دوره ریاست وی زمانی که مشورتی کار می‌کرد و مرتب با روسای هیات‌ها و کمیته‌ها جلسه داشت روی خط مستقیم کار می‌کرد اما بعدها تصمیمات محرمانه بود.

رئیس سابق کمیته ترامپولین با بیان اینکه این فدراسیون به مدیری دلسوز نیاز دارد، اظهارداشت: ژیمناستیک فردی دلسوز می‌خواهد که به داد ورزش برسد، از خودگذشتگی داشته باشد و بخواهد برای ژیمناستیک کار کند تا آنچه به نفع این رشته است اجرایی شود. 

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا