تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

نگاه سیاسی اصلاح‌طلبان به تهران لطمه زد/«زیست شرافتمندانه» حق شهروندان است

  • 24 فروردین 1400 - 11:31


قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: نگاه کاملا سیاسی جریان اصلاح طلب در سال‌های گذشته بر مدیریت شهری مخصوصا در کلانشهر تهران اثرگذاری بسیار منفی داشته و به این شهر لطمه زد.


علیرضا خجسته‌پور قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، ضمن تاکید بر ضرورت پرهیز از نگاه سیاسی در حوزه مدیریت شهری اظهار داشت: به نظر می‌رسد در دوره‌های مختلف انتخابات‌های شوراها کم لطفی به نگاه تخصصی و عدم بهره‌گیری از تجربه مدیریت در حوزه شهری به برخی ناملایمات و نارسایی‌ها در این حوزه منتج شده است.

وی با اشاره به انحلال‌ گسترده شوراهای شهر در شهرهای مختلف در دوره جاری به دلیل تخلفات عدیده تصریح کرد: متاسفانه عموم شوراهای شهر در دوره پنجم با نگاه کاملا سیاسی جریان اصلاح طلب انتخاب شدند و همین مسئله در سال‌های گذشته بر مدیریت شهری مخصوصا در کلانشهر تهران اثرگذاری بسیار منفی داشته است و به این شهر لطمه زد.

خجسته پور«زیست شرافتمندانه» را زیبنده عموم مردم و حق آحاد شهروندان پایتخت دانسته و تاکید کرد: هرچند در دوره‌های مختلف تلاش‌هایی برای کاهش فاصله طبقاتی بین مناطق مختلف تهران انجام شده اما در عین حال مسائل مختلفی چون حاشیه‌نشینی که کمتر مورد توجه مدیران شهری واقع شده است که البته آن هم معلول بسیاری از سیاست‌های اشتباه شهری است،‌ هنوز استخوانی لای زخم این کلانشهر است.

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین هم‌افزایی مدیران شهری با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و تخصصی در این حوزه را در کنار استفاده از ظرفیت مردمی تنها راه نیل به زیستی شرافتمندانه برای مردم دانسته و خاطرنشان کرد: تهران با حاکمیت نگاه انقلابی و به دور از نگاه‌های منفعت‌طلبانه جناحی که در دوره فعلی شورای شهر بسیار شاهد آن بودیم، می‌تواند شهری مطلوب برای همه مردم شریف تهران باشد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها