نگرانی مسکو از نفوذ سوری‌ها و لیبیایی‌های حاضر در قره‌باغ به داخل روسیه

  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹


وزارت امور خارجه روسیه درخصوص احتمال نفوذ مزدوران سوری و لیبیایی حاضر در قره‌باغ به درون خاک روسیه ابراز نگرانی کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه درخصوص نفوذ سوری‌ها و لیبیایی‌های حاضر در قره‌باغ، به داخل خاک این کشور ابراز نگرانی کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «اولگ سیرومولوتف» معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت احتمال نفوذ این مزدوران به داخل روسیه وجود دارد و «البته این خطری است که نمی‌توان انکار کرد. نباید در مبارزه علیه تروریسم سهل‌انگاری کرد».

سیرومولوتف افزود: «ارزیابی تمامی مخاطرات از جمله انواع بالقوه آن و فعال بودن در برابر آن‌ها حائز اهمیت است».

وی خاطرنشان کرد آژانس‌های مجری قانون در روسیه با چشم و گوش باز تحولات حول درگیری‌های قره‌باغ را به طور دقیق و کامل زیر نظر دارند.

پیش از این روسیه، فرانسه و دولت ارمنستان از اعزام تروریست‌های سوری به جمهوری آذربایجان بدست ترکیه خبر داده بودند که این خبرها البته با تکذیب شدید باکو مواجه شده است. در مقابل جمهوری آذربایجان نیز مدعی است که تعدادی از ارمنی‌های سوریه و لبنان و دیگر مناطق جهان خود را برای جنگ به قره‌باغ رسانده‌اند.

جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بیش از یک ماه است که در منطقه قره‌باغ کوهستانی وارد یک درگیری نظامی شده‌اند و طی این مدت سه بار بر سر توقف درگیری‌ها و آتش‌بس توافق کردند که دو بار در مسکو و بار سوم در واشنگتن و با وساطت طرف آمریکایی حاصل شد. هر سه آتش‌بس فورا نقض شده است.

جمهوری اسلامی ایران طرحی را به منظور توقف درگیری‌ها بر اساس تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و خروج ارمنستان از اراضی اشغالی آماده کرده است و «سید عباس عراقچی»، معاون سیاسی ظریف برای ارائه آن راهی باکو شد و با مقامات جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد. او بعد از باکو راهی مسکو شده و سپس به ایروان، پایتخت ارمنستان رفته است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0