• امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022

نیازمالی برای مهاجرت؛ انگیزه سارق برای۵۰۰ فقره سرقت!

  • ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
نیازمالی برای مهاجرت؛ انگیزه سارق برای۵۰۰ فقره سرقت!


رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی حرفه‌ای خبر داد که علت سرقت‌هایش را نیاز مالی برای مهاجرت به خارج از کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای محتویات داخل خودرو و کشف ۵۰۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهم دلیل سرقت ها را نیاز مالی برای مهاجرت به خارج از کشور عنوان کرد. 

سردار علیرضا لطفی در تشریح کشف ۵۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو اظهار داشت: دهم دی ماه پرونده ای با موضوع سرقت یک دستگاه لپ تاپ از داخل خودرو در منطقه ولنجک به پلیس آگاهی ارجاع و بررسی موضوع در دستور کارآگاهان اداره ۲۰ پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: بنابر حساسیت موضوع کارآگاهان اداره ۲۰ پلیس آگاهی تحقیقات ابتدایی را آغاز کرده و با رصد اطلاعاتی متوجه شدند لپ تاپ سرقتی در یکی از سایت‌های فروش اینترنتی آگهی شده و سارق در استان البرز سکونت دارد.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کارآگاهان پس از انجام اقدامات کارآگاهی، متهم را در یک عملیات منسجم دستگیر و به اداره ۲۰ پلیس آگاهی پایتخت منتقل کردند که در بازرسی از مخفیگاه متهم ۸ دستگاه لپ تاپ، ۵۰ عدد مدارک هویتی شامل گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی و جعبه ابزار سرقتی و ابزارآلات مسروقه کشف شد.

وی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر ۵۰۰ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در ۲ سال گذشته اعتراف و دلیل سرقت ها را نیاز مالی برای مهاجرت به خارج از کشور عنوان کرد.

سردار لطفی با تأکید بر عزم جدی پلیس آگاهی در برخورد با سارقان محتویات داخل خودرو خاطرنشان کرد: با توجه بررسی های اولیه تاکنون ۱۰ مالباخته شناسایی شده اند و اقدامات برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

 


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.