نیم تن چوب طاق قاچاق در دامغان کشف شد

  • 04 مرداد 1400 - 16:40
نیم تن چوب طاق قاچاق در دامغان کشف شد

دامغان- فرمانده انتظامی دامغان از کشف ۵۷۰ کیلوگرم چوب طاق قاچاق در محورهای مواصلاتی این شهرستان خبر داد و گفت: ارزش این محموله ۲۱ میلیون تومان برآورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید رضا علوی بعدازظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی فرماندهی انتظامی دامغان ضمن بیان اینکه مأموران کلانتری ۱۷ دیباج دامغان به یک دستگاه خودرو نیسان حاوی چوب مشکوک می‌شوند، ابراز داشت: مدارک این خودرو موردبررسی قرار گرفت و قاچاق بودن محموله محرز شد

وی بابیان اینکه بررسی‌های اولیه نشانگر ۵۷۰ کیلوگرم چوب طاق از این خودرو بوده است، افزود: خودرو توقیف و راننده نیز به همراه پرونده تکمیلی به مراجع ذی‌صلاح معرفی شد.

فرمانده انتظامی دامغان بابیان اینکه طبق نظر کارشناسان ارزش این محموله چوب قاچاق ۲۱ میلیون تومان برآورد می‌شود، ابراز داشت: در مورد قطع درختان و آسیب وارده به محیط‌زیست و منابع طبیعی باید گفت که ضرر و زیان وارده به طبیعت قابل جبران با هیچ عدد و ریالی نیست.

علوی ضمن بیان اینکه از بین رفتن طبیعت خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد، اضافه کرد: از شهروندان و هم‌وطنان درخواست می‌شود در صورت مشاهده موارد مشکوک برای جلوگیری از فعالیت قاچاقچیان چوب و تاراج منابع ملی حتماً مراتب را به نیروی انتظامی اطلاع دهند تا مورد رسیدگی واقع شود.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0