ورزش

هدف بزرگ فرهاد؛ کسب امتیاز 70 محقق می‌شود؟

فرهاد مجیدی می‌توانست با پیروزی برابر آلومینیوم بیش از پیش به کسب 70 امتیاز نزدیک‌تر شود ولی اکنون شرایط کمی سخت‌تر شده است.

به گزارش “ورزش سه”، استقلال با هدایت فرهاد مجیدی بسیاری از رکوردهای تاریخ لیگ برتر را جابه‌جا کرده است. آبی‌پوشان ضمن شکستن طلسم سال‌ها ناکامی در لیگ برتر، به یکی از بهترین استقلال‌های تاریخ تبدیل شده و اکنون چند هدف مهم را در دو دیدار باقی‌مانده دنبال می‌کنند.

تاکنون در تاریخ لیگ برتر و حتی در دوره‌های 34 تیمی نیز هیچ تیمی نتوانسته است به امتیاز 70 برسد. بالاترین امتیاز کسب شده در تمامی 20 دوره گذشته، عدد 67 را به ما نشان می‌دهد که توسط سپاهان، استقلال و پرسپولیس به‌دست آمده و هیچ تیمی نتوانسته از امتیاز 67 عبور کند.

استقلالی‌ها اکنون 64 امتیازی هستند و با یک پیروزی و یک تساوی نیز می‌توانند لیگ را با 68 امتیاز به پایان برسانند و این رکورد را نیز از آن خود کنند و بدون شکست، جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

هر چند عبور از بیشترین امتیاز کسب شده در لیگ برتر نیز حلاوت خاص خود را دارد اما بدون‌شک کسب امتیاز 70 و قهرمانی بدون شکست و ثبت عنوان قاطعانه‌ترین قهرمانی تاریخ فوتبال ایران، از آن دست اتفاقاتی است که همیشه در دسترس تیم‌ها نیست ولی شاگردان مجیدی تا تحقق این هدف فقط 6 امتیاز فاصله دارند.

در صورتی‌که آبی‌پوشان در دو دیدار باقی‌مانده برابر مس رفسنجان و نفت مسجدسلیمان بتوانند برنده از زمین خارج شوند، به امتیاز 70 خواهند رسید و ضمن کسب جام طلایی، برای نخستین‌بار در فوتبال ایران به این عدد خواهند رسید.

روی کاغذ دیدار با نفت مسجدسلیمان برای شاگردان مجیدی تقریبا آسان به نظر می‌رسد اما غلبه بر مس آن هم در رفسنجان، موضوع سخت و مشکلی است که باید دید استقلالی‌ها از پس آن برخواهند آمد یا خیر.

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا