هدف شناگر ایران از حضور در المپیک توکیو ارتقا رکورد ملی است

  • 03 مرداد 1400 - 7:01
هدف شناگر ایران از حضور در المپیک توکیو ارتقا رکورد ملی است

مدیر فنی تیم های ملی شنا درباره هدف حضور شناگر ایران در توکیو گفت: ارتقا رکورد ملی هدف ترسیم شده بالسینی برای حضور در توکیو است.

محسن سمیع زاده مدیر فنی تیم های ملی شنا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حضور متین بالسینی در المپیک توکیو گفت: با توجه به شرایط کرونا، چندین مسابقه انتخابی المپیک لغو شد و پیش بینی های ما به هم ریخت. با توجه به دوری یکسال و ۷ ماه از مسابقات، اتفاقات خوبی رقم خورد. اصفهان تیم باشگاهی را روانه رقابت های انتخابی کرد و مهرشاد افقری رکورد خارق العاده ای به ثبت رساند.

وی ادامه داد: اما با توجه به اینکه باید تا تاریخ ۲۰ جون شناگران برای سهمیه معرفی می شدند نام متین بالسینی به فدراسیون جهانی ارسال شد. ۵ روز پس از آن افقری ورودی بی مسابقات را به دست آورد.

فدراسیون بسیار تلاش کرد تا نام افقری جایگزین بالیسنی شود اما فدراسیون جهانی نپذیرفت. در نهایت بالسینی به عنوان نماینده شنای ایران در المپیک توکیو حضور خواهد داشت.

سمیع زاده ادامه داد: بالسینی در ماده پروانه رقابت سختی با ۳۸ شناگر برتر دنیا در این ماده دارد. امیدواریم رکورد ملی را ارتقا دهد. خیلی نمی توان پیش بینی رنکینگ را داشت چرا که بهترین های دنیا در این ماده حضور دارند.

وی در باره نبود مربی در کنار بالسینی در المپیک توکیو گفت: برخی از قوانین بین المللی هستند و فدراسیون ایران و کمیته ملی المپیک نمی توانند دخل و تصرفی در آن داشته باشند. بنابر قوانین فدراسیون جهانی، کسانی که سهمیه اهدایی را دریافت می کنند حق استفاده از مربی را ندارند وگرنه ما بسیار علاقه داشتیم تا مربی ایرانی در المپیک شرکت می کرد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0