تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

هزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت پرداخت می شود

  • 11 آبان 1399 - 12:59

زاهدان – مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: هزینه هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا ۴۱ میلیون ریال است که توسط بیمه سلامت سیستان و بلوچستان پرداخت می شود.

رضا عباسی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان به طور متوسط هزینه هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا ۴۱ میلیون ریالاست که توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: همچنین ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی بیماران بستری را بیمه سلامت پرداخت می‌کند.

وی گفت: اجرای برنامه‌های چهارگانه هوشمند سازی الکترونیک از جمله نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی می‌تواند امر ارائه خدمات به بیمه شدگان را تسهیل کند و باعث کاهش هزینه‌های درمانی و گام مهمی در جهت اقتصاد مقاومتی باشد.

عباسی تصریح کرد: به منظور رفاه حال بیمه شدگان عزیز بیش از ۸۲۶ مؤسسه تشخیصی درمانی اعم از پزشکان، داروخانه‌ها، رادیولوژی، سونوگرافی و بیمارستانها طرف قرارداد با بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان و تمامی خدمات درمانی را به بیمه شدگان ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیون و ۸۸۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش ۵ صندوق کارکنان دولت، سایر افشار، روستاییان، بیمه سلامت و بیمه ایرانیان هستند و از خدمات نظام بیمه سلامت در مراکز درمانی بهره مند می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بیمه سلامت هزینه‌های بستری بیماران مجهوالهویه، زندانیان و ترک اعتیاد را نیز پرداخت می‌کند، گفت: در بیش از ۷۷ درصد مطب پزشکان نسخه نویسی الکترونیک و در ۱۰۰ درصد مراکز پاراکیلنیک و داروخانه‌های استان نسخه پیچی الکترونیک انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین بیش از ۱۰۰ درصد از بیمارستان‌های دانشگاهی به سامانه الکترونیک تبادل و رسیدگی اسناد بستری، و بستری موقت و استحقاق سنجی متصل هستند و در حال انجام این سامانه در بیمارستان‌های غیر از دانشگاهی نیز هستیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها