تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

هشدارسطح زرد مدیریت بحران خوزستان در خصوص فعالیت سامانه بارشی

  • 15 آبان 1399 - 20:41

اهواز – اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان با توجه به گزارش هواشناسی، روز پنجشنبه هشدار سطح زرد شماره ۲ را در خصوص فعالیت سامانه‌های بارشی در هفته آینده صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این هشدار اعلام شد یک سامانه بارشی در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۷و۱۸ آبان ۹۹) فعالیت خود را در استان آغاز می‌کند که رگبار و رعد و برق، وزش باد موقت و کاهش دما از مخاطرات این سامانه به شمار می‌رود.
فعالیت این سامانه احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، برخورد صاعقه و لغزندگی جاده‌ها را با خود به دنبال دارد از این رو به عدم اتراق در کناره مسیل‌ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تردد جاده‌ای توصیه شده است.
اداره کل مدیریت بحران استان ضمن اعلام تداوم آماده باش، برقراری کشیک شبانه روزی و حضور بخش‌های مورد نیاز در محل فعالیت دستور داده صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و ابلاغ جهت انجام اقدامات پیشگیرانه، اطلاع رسانی مستمر و ارائه توصیه‌های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری، عدم تردد و توقف در مجاورت رودخانه‌ها، مسیل‌ها، دره‌ها، کانال‌ها، مناطق مرتفع و مناطق با احتمال وقوع صاعقه و سقوط اجسام و درختان به شهروندان به ویژه روستاییان، عشایر و ساکنان مناطق در معرض خطر و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستور کار قرار دهند.
در این هشدار بر اتخاذ تمهیدات لازم برای دفع سریع فاضلاب و آب‌های سطحی، پایداری شبکه برق‌رسانی، مسدود نمودن جاده‌های حادثه خیز در صورت ضرورت، اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از وارد آمدن خسارت به کشت‌های زراعی، باغی و سایر بخش‌ها و… توسط دستگاه‌های مرتبط تاکید شده است.
توصیه به رانندگان به منظور احتیاط در رانندگی، اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص درختان، سازه‌های موقت و اجسام با احتمال سقوط، مدیریت سوخت مصرفی شرکت‌ها، کارخانجات و مراکز صنعتی به منظور کاهش آلاینده‌ها و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی از دیگر موارد اشاره شده در این هشدار است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها