ورزش

هشدار جوکوویچ نسبت به کاهش تنیسورهای حرفه‌ای در صربستان

نفر نخست رده‌بندی تنیس حرفه‌ای مردان جهان نسبت به کاهش رقبای حرفه‌ای در کشورش هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از ژورنال صربستان، نواک جوکوویچ گفت: در صربستان سیستم خوبی برای پرورش قهرمانان تنیس نداریم و کم‌کاری صورت گرفته است. تنیس صربستان در 10 سال اخیر نتایج خوبی در رده‌های مردان و زنان جهان نتایج بسیار خوبی کسب کرده اما اکنون باید کمی روی سیستم پرورش قهرمانان جدید کار کنیم.

این تنیسور صربستانی در ادامه افزود: خانه ملی تنیس صربستان باید امکانی را فراهم کند تا همه ما بتوانیم برای توسعه این ورزش در کشورمان گام برداریم. همه باید کنار هم بنشینیم و فکر کنیم چگونه می‌توانیم از روند خوب نتیجه‌گیری تنیس صربستان در عرصه جهانی در سال‌های آینده مراقبت کنیم. برخی آمارها چندان خوب نیستند. اکنون 2000 تا 2500 تنیسور ثبت شده در صربستان داریم که این یک‌سوم آمار در 10 سال قبل است. شاید مردم از بیرون فکر می‌کنند تنیس ورزش نخست صربستان است اما تعداد ورزشکاران حرفه‌ای تناقض جدی برای ما ایجاد می‌کند.

نفر نخست رده‌بندی تنیس مردان جهان در خاتمه اظهار داشت: من خودم را هم مقصر می‌دانم. ما سیستم خوبی برای ساماندهی تنیسورها نداریم. باید ساختاری برای پرورش قهرمانان جدید تنیس در صربستان ایجاد کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا