• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

هشدار داشمندان نسبت به شیوع سرخک

  • 27 آبان 1399 - 11:15


دانشمندان استرالیایی در مورد شیوع عمده سرخک در سال ۲۰۲۱ به دلیل واکسیناسیون‌های فراموش شده هشدار دادند.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، گزارش موسسه پزشکی استرالیا روز سه شنبه نسبت به شیوع ویروس سرخک در سال ۲۰۲۱ هشدار داد.

کارشناسان باور دارند، شیوع عمده سرخک در پی بیماری همه گیر کووید ۱۹  از اوایل سال ۲۰۲۱ به دلیل از دست رفتن واکسیناسیون رخ خواهد داد.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات کودکان مورداک (MCRI)، بسیاری از کودکان در کشورهای در حال توسعه واکسیناسیون سرخک را در سال ۲۰۲۰ به دلیل اختلالات ناشی از همه گیری از دست داده‌اند.

تخمین‌های سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز حاکی از آن است که در پایان اکتبر سال ۲۰۲۰، ۹۴ میلیون کودک در ۲۶ کشور و منطقه دریافت دوزهای واکسن برنامه ریزی شده برای سرخک را از دست داده‌اند.

همچنین تأثیرات اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا منجر به افزایش نرخ سوءتغذیه شده است که همین موضوع زمینه شیوع بیماری سرخک را فراهم می‌کند.  

کیم مولهولند، نویسنده اصلی مقاله  گفت: «همه این عوامل زمینه را برای شیوع شدید سرخک در سال ۲۰۲۱، همراه با افزایش میزان مرگ و میر و عواقب جدی سرخک که ده‌ها سال پیش رایج بود، ایجاد می‌کند».

وی سه گام اساسی را شناسایی کرد که می‌تواند برای کاهش فوری اثرات شیوع قریب الوقوع سرخک برداشته شود.

آنها دستیابی کودکان غیر ایمن به واکسن از طریق کمپین‌های واکسیناسیون، آماده سازی کشورها برای مقابله با شیوع مورد انتظار و حفظ اهداف برای از بین بردن سرخک و سرخچه را پیشنهاد می‌کنند.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.