تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

هشدار درباره نابودی اقتصاد عراق در پی توافق بغداد با قاهره به جای پکن

  • 16 آبان 1399 - 17:20


عضو پارلمان عراق هشدار داد که توافق دولت عراق با مصر و اردن و رها کردن توافق با چین، عراق را با محور آمریکایی-اسرائیلی همسو و به سمت عادی سازی پیش خواهد برد که اقتصاد و سیاست خارجی عراق را نابود می‌کند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ائتلاف «الفتح» به رهبری «هادی العامری» از فرماندهان الحشد الشعبی در پارلمان عراق تاکید کرد که اقدام دولت این کشور در رها کردن توافق چین و رفتن به سمت مصر و اردن، نشانه‌ای آشکار از همسو شدن عراق با محور آمریکایی-اسرائیلی و حرکت به سمت عادی سازی است.

«ثامر ذبیان» عضو ائتلاف الفتح در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه گفت: «الکاظمی، عراق را در مسیری ناشناخته و به سمت نابودی اقتصاد و سیاست خارجی پیش می‌برد.»

وی افزود:« دولت الکاظمی از توافق با چین و شرکت‌های بزرگ آن خارج شد و با مصر و اردن توافق‌نامه‌هایی منعقد کرد که هیچ پتانسیلی برای بازسازی عراق ندارند. دولت تعمداً پول را از صندوق چینی برداشت می‌کند تا به توافقنامه با چین برنگردد.»

ذبیان تصریح کرد که این اقدامات به وضوح نشانه همسویی دولت با محور آمریکایی-اسرائیلی به عنوان اولین گام به سمت عادی سازی  است؛ اما پارلمان اجازه چنین اقداماتی را نداده و نخواهد داد.

هفته گذشته ، دولت عراق از امضای توافقنامه و تفاهمنامه همکاری با مصر در زمینه‌های بازسازی، آموزش، زیرساخت‌ها و بخش بهداشت خبر داد.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها