• امروز : یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 1 August - 2021

هشدار طالبان درباره بازگشت آمریکا به افغانستان

  • 23 خرداد 1400 - 15:34

در پی انتشار خبرهایی درباره تامین امنیت فرودگاه کابل، طالبان نسبت به بازگشت نظامیان آمریکایی و دیگر نیروهای خارجی به افغانستان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های افغانستان، طالبان پس از اظهارات برخی از مقامات آمریکایی درباره احتمال ادامه حضور و بازگشت نظامیان آمریکایی به افغانستان به بهانه مقابله با القاعده نسبت به ادامه این حضور هشدار داده و در واکنش به انتشار گزارش‌هایی درباره احتمال حضور نظامیان آمریکایی و ترکیه ای در فرودگاه کابل اعلام کرد که حضور نظامیان خارجی تحت هر عنوانی که باشد پذیرفتنی نیست.

این گروه هشدار داده، با کسانی که بخواهند به بهانه تامین امنیت فرودگاه کابل و مکان‌های دیپلماتیک در افغانستان باقی بمانند، برخورد جدی خواهد کرد و این گروه به آن‌ها به دیده اشغالگر نگاه خواهد کرد.

براساس گزارشی که در رسانه ها منتشر شد نیروهای ترکیه پذیرفته اند در صورتی که ناتو هزینه حضور این نیروها را به عهده بگیرد، آنها آماده تامین امنیت فرودگاه کابل خواهند بود.

دولت افغانستان تاکنون این موضوع را قبول نکرده و طالبان نیز اعلام کرده که نظامیان ترکیه ای نیز باید همانند نظامیان سایر کشورها افغانستان را ترک کنند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0